Close search

V dětství ji šikanovali kvůli flekům na kůži, dnes je úspěšnou topmodelkou

Facebook Zdroj: Facebook

Winnie Harlow, narozená jako Chantelle Brown-Young je mladá a úspěšná topmodelka, která je výjimečná svoji kožní chorobou - vitilligo, kterou údajně trpěl i Michael Jasckson. Tato žena proto už odmala neměla rozhodně na růžích ustláno.

Vzácná choroba

Winnie se narodila v roce 1994 v Torontu, v Kanadě. Od čtyř let trpí chorobou kůže vitiligo. Jedná se neinfekční kožní poruchu, při které dochází ke ztrátě melonocytů (buněk, tvořících kožní pigment). Proto má modelka kropenatou kůži a vypadá jako lidský dalmatin. Winnie patří k 1 - 2 % lidí, kteří touto vzácnou kožní chorobou trpí.

Krutost dětí

Proto také zažívala od mala krušné časy se spolužáky, kteří se jí posmívali. Modelka tehdy dokonce přemýšlela o sebevraždě! Vzpomíná, že na ní děti pokřikovaly “krávo” a bučely na ni. V mládí ji spolužačky dokonce fyzicky napadly a ona se proto začala vyhýbat škole. Nepříjemná situace skončila vyhazovem ze školy a než nastoupila na dráhu modelky, pracovala v call centru.

Nový start

Nakonec však těžkou životní zkouškou prošla a dělala vše pro to, aby se stala uznávanou modelkou. V roce 2014 se energická kanaďanka s havajskými kořeny přihlásila do americké reality show Amerika hledá topmodelku. Ze 14 dívek se umístila na šestém místě. Od té doby se nabídky na práci jenom hrnuly. Dnes spolupracuje se světoznámými módními značkami, jako Desigual, Diesel, Swarovski nebo Sprite a stala se andílkem Victorias Secret.

Dnes se hrdě hlásí ke své kráse

Sama dnes prohlašuje, že podle sebe je krásná a v tom tkví krása, která vyzařuje i navenek. Nabádá ostatní, aby každý den slavili svoji jedinečnost. Co se týká její nemoci, dnes hrdě vystupuje na konferencích a summitech a sděluje veřejnosti své vzpomínky a poznatky o životě s touto vzácnou chorobou.

 

Nejčtenější články