Close search

Útok na Ameriku, nebo záminka pro rozpoutání války se zeměmi na Blízkém východě? 11. září 2001 z jiného úhlu pohledu

Facebook Zdroj: Facebook

Existuje spoustu konspiračních teorií na téma 11. září. Více, než 80 % obyvatel Ameriky ale věří, že události z 11. září nejsou na první pohled tím, čím se zdají být.

Většina obyvatel po celém světě si vybaví, co přesně v ten osudný den dělala. Televizní obrazovky, rádio i tisk zaplnilo jediné téma – teroristické útoky na americkou chloubu World Trade Centre. Každý člověk má nárok na názor na tuto událost a může se přiklonit k jaké teorii chce. Za zmínku ale stojí pár věcí, které jsou více, než nejasné a na celou událost hází temný stín nejistoty.

Piloti, kteří údajně letouny unesli, měli pocházet z Egypta a Saudské Arábie. Proč tedy následovala invaze amerických vojsk do Afganistánu a Iráku?

Americkou komerční televizí CBS byl proveden průzkum, z něhož jasně vyšlo najevo, že pouze 16 % obyvatel Ameriky bezvýhradně věří oficiální vyšetřovací zprávě, kterou vydala americká vláda.

Odborníci z oblasti fyziky, stavební inženýři a architekti vystoupili a založili hnutí „Architekti a stavební inženýři za pravdu o 11. září“. Toto hnutí volá po novém vyšetřování událostí z 11. září. Všichni tito odborníci jsou přesvědčeni, že „dvojčata“ se nezřítila následkem požáru po nárazu uneseného letounu. Jsou si jisti, že šlo o předem připravenou řízenou demolici.

Důkazů o tom, že tato událost, která vstoupila do dějin a odstartovala mnoho nepříjemných procesů po celém světě, je spousta. Kdo má zájem se dozvědět více nebo se jen utvrdit ve své teorii, internet je plný informací. Lze tam narazit na spoustu zarážejících bodů, ze kterých může vyplynout, že 11. září 2001 bylo pouhou záminkou pro daleko větší „hru“.

Nejčtenější články