Close search

Úspěšné filmy a miliardové honoráře: Kteří herci patří mezi nejlépe placené na světě?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Někteří hollywoodští herci se mohou pochlubit tak vysokou výplatou, na kterou většina jejich kolegů nikdy nedosáhne. Populární tvář známého herce totiž dokáže do kin přilákat větší množství diváků a tím i zvýšit tržby samotnému filmu. Které celosvětově známé osobnosti si tak za rok 2019 přišly na největší peníze za svoji práci na stříbrném plátně?

Finanční ohodnocení herce často závisí jak na jeho talentu a schopnosti předat emoce divákovi tak hlavně na jeho popularitě. Pokud se herec může pyšnit velkou základnou skalních příznivců, pro filmová studia je pak celkem výhodnou investicí a některá jsou ochotna takovému herci zaplatit velké peníze, aby jej dostala do svého filmu. Někteří slavní herci si takto přišli na skutečně velké finanční ohodnocení.

Jackie Chan

Tento americký herec čínského původu patří dlouhodobě k nejlépe placeným lidem ve filmovém průmyslu. Podle odhadu amerického časopisu Forbes si Chan v tomto roce přišel na 58 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Hrdina mnoha akčních snímků, který se proslavil díky své znalosti bojového umění, působí nejenom jako herec, ale také se může pyšnit titulem režiséra, kaskadéra i producenta. Mezi jeho letošní filmovou tvorbu patří snímek s názvem Viy 2: Journey to China (Tajemství dračí pečeti).

Akshay Kumar

Tento slavný indický herec se může pochlubit platem, o kterém by si mohlo nechat zdát mnoho jeho hollywoodských kolegů. Kumar, který se objevuje v indických filmech si údajně přišel na skutečně slušný výdělek, na bankovní účet si tak může podle odhadů připsat 65 milionů dolarů (1,46 miliardy korun).

Robert Downey, Jr.

Americký herec, který se v Hollywoodu proslavil svými vzlety a pády, nyní zažívá díky spolupráci na filmech o Avengers skutečně dobré období. Robert Downey Jr., který odstartoval svoji marvelovskou část kariéry filmem Ironman, si více jak deset let po jeho uvedení do kin může diktovat skutečně vysoké honoráře. Díky letošnímu opětovnému úspěchu filmů o superhrdinech Avengers se Downey Jr. Může těšit z honoráře okolo 66 milionů dolarů (1,5 miliardy korun).

Chris Hemsworth

Herec australského původu, Chris Hemsworth, se v posledních letech může těšit jednomu filmovému úspěchu za druhým. Představitel Thora si díky filmům o superhrdinech vybudoval celkem silnou hereckou pozici mezi svojí konkurencí. Hemsworth se kromě snímku Avengers: Endgame, objevil také ve filmu Men in Black: International (Muži v černém: Globální hrozba) a díky této spolupráci si letos přišel na 76,4 milionů dolarů (1,7 miliardy korun).

Dwayne "The Rock" Johnson

Nejlépe si ale v tomto roce vedl slavný hollywoodský herec Dwayne "The Rock" Johnson. Tento akční hrdina není v žebříčku nejlépe placených profesionálních herců žádným nováčkem a celkem často se umisťuje na nejvyšších stupních. V letošním roce si The Rock přišel podle odhadu amerického časopisu Forbes na 89,4 milionů dolarů (2 miliardy korun). Jenom za snímek Jumanji: Další level si Johnson odnese 23,5 milionů dolarů (529 milionů korun). Za film Jumanji: Vítejte v džungli dostává herec 15 procent ve spojitosti s autorskými právy a nemalé peníze mu přináší seriál z produkce HBO, Hráči, kde si za jeden díl přijde na 700 tisíc dolarů (15,8 milionů korun).

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII NA NEJLÉPE PLACENÉ HERCE V ROCE 2019:

Nejčtenější články