Close search

Úspěšná komedie se vrací do kin: Povedený snímek Co jsme komu udělali má pokračování

csfd.cz Zdroj: csfd.cz

Cloude a Marie Verneuilovi čelí nové krizi. Jejich čtyři dcery a jejich manželé, David, Rachid, Chao a Charles, se rozhodli opustit Francii. Každý z nich k tomu má dobrý důvod. Ale co rodiče? Ti udělají všechno pro to, aby jim mladí neodjeli někam na druhý konec světa. Pokračování úspěšné francouzské komedie vás opět zaručeně rozesměje.

Čtyři svatby v prvním díle

První díl této francouzské komedie je o manželském páru Claudovi a Marii Verneuilových, kteří jsou milovníky staré Francie a tak trochu i správnými maloměšťáky. S těžkým srdcem se museli smířit s tím, že se jejich dcery provdaly za muže odlišných původů a podařilo se jim překonat všechny jejich zakořeněné předsudky.

První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou“ svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže to také nedopadne úplně podle jejich představ. A nyní musí čelit nové hrozící krizi.

Další hrozící situace

Jejich čtyři švagrové David, Rachid, Chao a Charles jsou odhodláni z mnoha důvodů opustit Francii. Ale jak k tomu přijdou právě Claude a Marie? Jejich obavy, že se z jejich blízkosti rozutečou po celém světě jejich dcery i s vnoučaty, je vede k vymýšlení nejrůznějších způsobů, jak je ve Francii všechny udržet. A to nejlépe tak, že jim dokáží, že je Francie tou nejúžasnější zemí na světě. I přesto, že na ni do té doby svorně s velkou chutí nadávali.

Paradoxní situace

Komedie Co jsme komu zase udělali? navazuje v příběhu a v hereckém obsazení hlavních hrdinů na úspěšný a stejně bláznivý snímek z roku 2014. Role Claude a Marie si pod režijní taktovkou Philippe de Chauverona opět vychutnávají Christian Clavier a Chantal Lauby.

A právě Clavier popisuje svoji úlohu ve filmu slovy: „Na filmu je vtipná především paradoxní situace, v níž se moje postava ocitne. Svatouškovský tchán je vůči všemu a všem kolem sebe velmi kritický. Takže když musí svým zeťákům ukázat nesmírně pozitivní obraz Francie, začíná opravdu velká zábava.”

Na premiéru v kinech se budete moci těšit 28. 2. 2019.

 

Nejčtenější články