Close search

Úspěch přichází s věkem. Příběhy lidí, kteří si začali budovat kariéru až kolem čtyřicítky

Flickr Zdroj: Flickr

Úspěch často přichází až s věkem a rostoucími zkušenostmi. Avšak v dnešní době, kdy mnohé fascinují mladí miliardáři, se na tuto skutečnost zapomíná. Toto jsou velmi úspěšní lidé, jejichž kariéra začala vzkvétat až v pozdějším věku.

Často se říká, že co člověk nestihne do třiceti, to už nestihne nikdy. Toto přísloví, které není zrovna motivující, se však rozhodlo popřít mnoho lidí po celém světě. Úspěch, ať už v osobním životě nebo v podnikání, může přijít s časem a mnohdy je potřeba ve své snaze vytrvat nebo přehodnotit své postoje. Jsou totiž lidé, kteří se dokázali prosadit až po dosažení vyššího věku a svými nápady se zapsali do historie jako jedni z nejúspěšnějších ve své branži.

Stan Lee

Legendární umělec a ilustrátor Stan Lee, který zemřel v požehnaném věku 95 let, je považován za nejvýznamnějšího tvůrce komiksů. Zajímavé ale je, že Lee vytvořil svůj první komiks, Fantastickou čtyřku, až ve věku 39 let. Později spolupracoval na vytváření příběhů o Spider-Manovi, Černém panterovi nebo například o X-Menech. Tady se ukazuje, že na některé dobré věci se prostě vyplatí počkat.

Ray Kroc

Americký podnikatel s českými kořeny se v USA stal úspěšným až ve věku 52 let, kdy se naplno začal věnovat rozvoji fastfoodových restaurací McDonald's. I když nebyl originálním autorem systému přípravy produktů ani samotné restaurace, byl to on, kdo se zasadil o popularitu franšíz McDonald's v Americe a ve světě.

Vera Wang

Vynikající návrhářka a designérka Vera Wang měla k módě v mladém věku velmi daleko. Wang se chtěla stát úspěšnou krasobruslařkou a reprezentovat svoji zemi na olympijských hrách. Ve sportovní sféře se jí ale nepovedlo prosadit, a tak se později začala věnovat módě. Tehdy jí bylo 40 let a nyní patří tvorba Wang k velmi ceněným v této branži.

Samuel L. Jackson

Kdo by neznal hollywoodského herce Samuela L. Jacksona, který se díky svým výkonům těší velké popularitě? Přesto zůstává skutečností, že Jacksonovi se povedlo prosadit ve filmu až poté, co si ve 43 letech zahrál ve filmu Spikea Leeho Horečka džungle. Později se objevil například ve slavných filmech Quentina Tarantina nebo filmech o superhrdinech Avengers.

Colonel Sanders

Příjemný postarší muž, který se na návštěvníky rychlého občerstvení v restauracích KFC vždy usmíval z jejich loga, nebyl nikdo jiný než samotný zakladatel této firmy. Harland Sanders, známý také jako Colonel Sanders, otevřel firmu KFC až ve věku 62 let a později, díky jejímu úspěchu, mohl otevírat další franšízy. O mnoho let později firmu prodal za miliony dolarů.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, KOMU SE PODAŘILO DOSÁHNOUT ÚSPĚCHU AŽ KOLEM ČTYŘICÍTKY:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu