Close search

Ona v Česku, on kdesi v Tramtárii: Největší zákeřnosti vztahu na dálku

Pixabay Zdroj: Pixabay

Vztahy na dálku nejsou v dnešní internetové době nic neobvyklého. Mnozí lidé využívají třeba možnost získat práci v zahraničí. Pokud ale nechtějí přijít o partnera, který zůstává doma, musí na vztahu zapracovat. Jen potřebují plán...

Je důležité si pamatovat, že vztah na dálku má stejná pravidla jako ten normální. Nebudete se sice potkávat každý den ve společném bytě, ale jako při každém vztahu budete muset udržovat každodenní kontakt a věnovat péči partnerovi.

Zážitky i kontakt

Každodenní komunikace s partnerem je při vztahu na dálku velmi důležitá a ke všemu není ani složitá. Díky možnostem internetu se s vaším milovaným můžete spojit během několika málo chvil. Budete tak mít přehled, co se v životě vašeho partnera děje a také vám to pomůže udržet si společná témata. Sdělujte si své zážitky a pocity, nezůstávejte jen u banální výměny informací. Naplánujte si například, že se podíváte na stejný seriál nebo přečtete stejnou knihu a sdělte si své názory.

Plánujte budoucnost

Nemusíte ihned plánovat svatbu nebo dítě. Zkuste ale myslet na společnou dovolenou, na osobní setkání. Vzhledem k tomu, že se jedná o vztah na dálku, společné chvíle je nutné naplánovat dopředu. Rozhodně tuto část nesmíte podcenit, protože i při každodenním kontaktu je zapotřebí svého partnera občas vzít za ruku a mít ho nablízku. Pokud se tedy dohodnete na setkání, budete mít alespoň příjemné vyhlídky do budoucnosti a budete se mít na co těšit.

Svěřujte se

Při vztahu na dálku se nebude často stávat, že protějšek zastihnete unavený a ve špatné náladě. Koneckonců, když už máte čas si zavolat, tak se většina lidí snaží působit pozitivně a nad věcí. V budoucnosti se vám ale tato praxe může vymstít. Při dalším setkání totiž můžete být překvapeni, proč je váš partner z nějakého důvodu mrzutý, kdy během vašich telefonátů bývá vždy laskavý. Naučte se s partnerem dělit o to dobré i špatné. Mluvte o tom, co vás trápí a zkuste hledat společně řešení problému.

Podporujte důvěru

Všichni občas žárlíme. Ale když je váš partner vzdálený tisíce kilometrů, může přehnaná fantazie způsobit více škody než obvykle. Pokud vám přijde odpověď na vaši zprávu až pár hodin poté, co jste ji napsali, nepropadejte panice. Váš partner může mít jen hodně práce, nebo jednoduše zapomene napsat zpátky. To platí i v opačném případě. Pamatujte na to, že partner na vás také může žárlit, tak se snažte tyto myšlenky nijak nepodporovat a zůstávejte v pravidelném kontaktu.

Myslete na romantiku

Vztahy na dálku bývají velkou zatěžkávací zkouškou. Když ale pár tuto zkoušku zvládne, má našlápnuto k dlouhodobému a úspěšnému vztahu. Aby však z vašeho vztahu zamilovanost a romantika rychle nevyprchala, překvapte protějšek například dárkem. Neočekávaná pozornost mnohokrát působí jako balzám na duši a zažehná mnohé pochybnosti.

A ZDE ČTĚTE, CO DĚLAT, KDYŽ VÁM VZTAH NIČÍ WORKOHOLISMUS:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu