Close search

Únos syna Franka Sinatry: Slavnému zpěvákovi chtěla pomoct i mafie, vše nakonec vyřešila FBI

Wikimedia Commons/Philippe Halsman, CC BY 2.0 Zdroj: Wikimedia Commons/Philippe Halsman, CC BY 2.0

Frank Sinatra Jr. se dostal na svobodu 11. prosince 1963. V rukou únosců strávil tři dny, které jsou dodnes obestřeny tajemstvím. Je možné, že to všechno byla součást jeho plánu, jak se zviditelnit?

Syn Franka Sinatry měl smůlu. Barry Keenan, který to všechno vymyslel, uvažoval o únosu synů komika Boba Hopea a zpěváka Binga Crosbyho. Nakonec zvolil mladého Sinatru, protože prý byl dostatečně tvrdý, aby se nezhroutil...

Frank Sinatra a únosci

Devatenáctiletý Frank Sinatra Jr. se stal obětí únosu 8. prosince 1963. Trojice zločinců přepadla mladého muže v hotelovém pokoji v Harrah's Club Lodge. Zavázali mu oči a odvezli do Canoga Parku. Poté mu umožnili krátký telefonický rozhovor s otcem a požádali o výkupné ve výši 240 000 dolarů.

Slavný zpěvák hned po únosu dostal nabídku s pomocí nejen od generálního prokurátora Roberta Kennedyho, ale také Sama Giancanyho, jednoho z nejmocnějších vůdců organizovaného zločinu v zemi. Odmítl a místo toho se spojil s FBI.

Ta zařídila předání peněz. Dva z únosců si převzali výkupné, ale třetí znervózněl a propustil Franka Sinatru Jr. na svobodu. Díky tomu ho muži zákona našli v Bel Air. Aby kolem toho nebylo velké haló, zpěvákova syna přivezli domů v kufru svého auta.

Všichni tři únosci skončili za mřížemi v průběhu několika dnů. Během soudního procesu tvrdili, že Frank Sinatra Jr. únos zorganizoval jako reklamní trik. Zkoušel totiž nastartovat svou zpěváckou kariéru a potřeboval se vymanit ze stínu svého slavného otce. Toto tvrzení se však nikdy nepovedlo dokázat...

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Frank Sinatra Jr.
History.com: Frank Sinatra Jr. released by kidnappers

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu