Close search

United Airlines jsou první aerolinky na světě, které uznávají třetí pohlaví

Instagram Zdroj: Instagram

Doba jde kupředu a podle sexuologů již nestačí tradiční rozdělení sexuální orientace. Také v otázce pohlaví došlo k vývoji a některé země dnes již uznávají třetí pohlaví. Této myšlenky se přidržela i americká letecká společnost United Airlines, která nabídla svým klientům možnost si vybrat, zda chtějí být označováni jako muži, ženy, nebo příslušníci třetího pohlaví.

Americké aerolinky United Airlines se staly prvním leteckým dopravcem v USA, které se rozhodly upustit od tradičního gendrového rozdělení a možná tak i přilákat více zákazníků. Lidé, kteří si u nich nyní budou kupovat letenky, budou mít možnost si vybrat u kolonky s označením pohlaví možnost Mx, která se vztahuje k označení třetího pohlaví. 

Pokud se ale cestující zcela nechce ke svému pohlaví vyjadřovat, pak má možnost uvést "undisclosed", tedy neuvedeno, nebo "unspecified", které v překladu znamená nespecifikováno. Aerolinky ale zároveň varují, že výběr, který zákazník uskuteční, se musí shodovat s oficiálními údaji v cestovním pase. 

Evidentně po chování personálu, který v loňském roce násilním vytáhl z letadla muže, se aerolinky snaží vyjít zákazníkům více vstříct a zlepšit si svoji reputaci. Personál aerolinek bude také podrobně proškolen o správné komunikaci s příslušníky sexuálních menšin a s lidmi, kteří si zvolí uvedení třetího pohlaví.

Nejčtenější články