Close search

Unikátní snímky zvířat v pražské zoo. Sezona je tady!

Zoo Praha Zdroj: Zoo Praha

Jaro je za dveřmi a za ním v těsném závěsu léto, což je období, ke kterému neodmysliteně patří návštěva zoo. Už dávno to není zábava jen pro děti. A navíc - pražská zoologická zahrada se umístila na skvělém pátém místě v žebříčku nejlepších zoo světa podle webu TripAdvisor. Podívejte se, jaké skvostné kousky v ní můžete vidět.

Pražská zoologická zahrada se nachází blízko centra české metropole, přitom v jedinečné členité krajině na břehu řeky Vltavy. Otevřena byla v roce 1931 a během více než osmdesátileté existence se vypracovala mezi nejprestižnější zoo světa. Dnes je po Pražském hradu druhým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku.

V Zoo Praha žije 4 600 zvířat náležejících k 680 druhům. Na 58 hektarech můžete projít 12 unikátních pavilonů a více než 150 expozic. Děti potěší Rezervace Bororo, rozhledna Obora, lanovka, tramvajka, vláček, brouzdaliště i Dětská zoo.

Tuzemská hrdost

Pýchou pražské zoo je Údolí slonů, ve kterém mohou návštěvníci sledovat početné stádo slonů indických. Výjimečné je také Velemlokárium, ve kterém lze spatřit největší obojživelníky světa – kriticky ohrožené velemloky čínské – a za pozornost stojí Africký dům s přilehlou rozlehlou loukou obývanou stády antilop a žiraf.

Zoo Praha však nabízí i další poutavá místa. Mezi nimi například Pavilon goril s jedinou rozmnožující se skupinou goril v ČR, Čambal představující jedny z nejohroženějších krokodýlů světa – gaviály, nebo obří skleník s ukázkou jihovýchodoasijského deštného lesa a jeho obyvatel – pavilon Indonéská džungle.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu