Close search

Unikátní počin v době koronaviru. 33 muzeí uspořádalo virtuální výstavu obrazů Fridy Kahlo, podívejte se

Wikimedia Commons/Guillermo Kalho, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/Guillermo Kalho, Public domain

Koronavirus zavřel muzea po celém světě, ale paradoxně se jejich sbírky nyní otvírají a propojují víc. Pro úchvatnou výstavu Faces of Frida spojilo s Googlem síly 33 muzeí a kromě stovek maleb nabízejí ke shlédnutí také řadu osobních předmětů této mexické legendy.

Máte čas? Ideálně tak týden? Kolekce přeložitelná jako Tváře Fridy je totiž masivní sbírkou všeho, co byť jen trochu souvisí s životem slavné mexické tvůrkyně Fridy Kahlo. Ukazuje její autoportréty, kresby, ale i oblečení, dopisy a další osobní majetek, který umožní nahlédnout pod pokličku svérázné malířky.

33 propojených muzeí

Díky sekci Arts and Culture na Googlu je možné projít si sbírky 33 světových muzeí, mezi nimiž nechybí například Muzeum moderního umění v San Franciscu, Národní muzeum žen v umění ve Washingtonu nebo Museum Fridy Kahlo v Mexiku. Vedle obrazů a dalších artefaktů je možné navštívit i Modrý dům - nemovitost, ve které bydlela s manželem Diegem, a dnes je z ní Fridino muzeum.

Vše doplňují pohledy jiných tvůrců na její život a kariéru. Drobnou nevýhodou je, že ne všechny expozice jsou opatřeny anglickými texty, něco je třeba ve španělštině. Ale odkaz Fridy Kahlo a její duch je v jednotlivých artefaktech přítomen natolik silně a přímočaře, že mluví samy za sebe.

Na nejzajímavější kousky online výstavy života a díla Fridy Kahlo se můžete podívat v GALERII:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu