Close search

Údržbu a obnovu památek podpoří turné glorchestra. Spojuje nespojitelné žánry

glorchestra Zdroj: glorchestra

Symfonický orchestr hrající moderní žánry od hip hopu přes alternativní elektroniku a písničkářství až k popu a taneční hudbě. Dovedete si tohle spojení představit? Tato netradiční žánrová fúze s názvem glorchestra se po loňském úspěchu vrací s cílem podpořit významné české památky.

Turné glorchestra, které bude i letos bude doprovozeno jedinečnou vizuální show pod taktovkou Milana Caise, se představí fanouškům na celkem šesti zastávkách. „Po roce jsem opět dostal důvěru postarat se o vizuální uchopení téhle výjimečné akce. Je to čest i závazek. Tentokrát máme ještě o něco větší pódium, ale zároveň na něm bude asi i díky účasti Tata Bojs více nástrojové techniky. Těším se i na nově vznikající audio-vizuální objekt - sochu s názvem Kvadro, kterou jsem pro projekt glorchestra opět navrhl, a která bude, podobně jako minulý rok obří sluchátka, i letos cestovat po destinacích společně s celou glorchestrou,“ popisuje přípravy Milan Cais.

Od července do září se glorchestra vrací převážně do kulis historicky či umělecky významných českých památek jako je Hospitál Kuks, pražské Výstaviště či zámek Slavkov, v premiéře pak zavítá na hrad Švihov nebo zámek Orlík. A opět hlásí, že veškerý výtěžek vstupného, které zůstává na loňské hranici 200 Kč, poputuje na jejich údržbu či obnovu.

Organizátoři a tvůrci v čele s Milanem Caisem a Radimem Výchopněm přišli s nápadem propojit různé hudební žánry a důležité památky v loňském roce. U fanoušků netradiční koncept zaznamenal velký úspěch. Proto se oba jmenovaní rozhodli letos navázat dalším ročníkem.

To nejlepší z loňska i novinky

Slavnostní zahájení loňského ročníku

„V roce 2021 jsme přišli v rámci projektu glorchestra s úplně novým konceptem. Spojit tolik žánrů a vše zastřešit symfonickým orchestrem byl docela oříšek, ale povedlo se a u fanoušků jsme zabodovali. Letos si to chceme zopakovat, přičemž zachováme to nejlepší z minulého roku, ale zároveň přineseme do hry úplně nový a ambicióznější program. Věřím, že bude ještě větší, vychytanější a znovu otestuje, kam až se dá s tímhle konceptem zajít," říká Radim Výchopeň alias Radimo, hudební režisér projektu.

Letošní ročník bude ale přece jen o něco jiný než loňský. Spojení symfonického orchestru a moderních hudebních žánrů totiž bude letos rozšířeno i mimo hudební pole o další umělecké sféry. V čem konkrétně bude letošek jiný si však schovávají jako překvapení… Program bude postupně odhalován v průběhu léta. Mezi už prozrazené účinkující patří Tata Bojs, Vladimír 518, Katarzia Idea & MC Gey, Bratři & UNIQUE ORCHESTRA a další. Vstupenky bude možné zakoupit výhradně na webu glorchestra www.glorchestra.cz.

Vybralo se přes milion

Slovenská písničkářka Katarzia„Hip hop ukážeme v nečekaných souvislostech, o což se postarají Idea a MC Gey z labelu Ty Nikdy. Talentovaná slovenská písničkářka Katarzia představí svůj mix alternativní elektroniky a parádně vystavěných autorských věcí. Ve velkém stylu to rozjedou Tata Bojs, tak, jak to umí jen oni. Závěr setu pak bude patřit dvojici Bratři. Ultimátní spojení techna a klasických nástrojů Unique Orchestra je něco, na co se opravdu těším. Jsem také velmi rád, že se ke glorchestře znovu připojí skvělý Vladimír 518, který se jako pomyslné pojivo celého koncertu proplete sety jednotlivých interpretů,“ láká Radimo.

„Zájem, který glorchestra vzbudila předčil naše očekávání a více než milion korun, který jsme díky návštěvníkům mohli poslat na dobrou věc, potěšil ještě více. Věřím, že se letos i díky unikátnímu programu podaří vybrat snad i větší částku a my jako hlavní partner akce budeme moct podpořit i další památky, kam letos v rámci turné zavítáme,“ uvádí generální ředitel British American Tobacco Štěpán Michlíček.

Turné glorchestra 2022

21. 7. – Zámek Slavkov

26. 7. – Výstaviště Praha

17. 8. – Hospitál Kuks

24. 8. – Hrad Švihov

7. 9. – Zámek Orlík

14. 9. – Ostrava Dolní oblast Vítkovice


Nejčtenější články