Close search

Účinná afrodiziaka, která má každý z nás doma v kuchyni

pixabay Zdroj: pixabay

O účincích afrodiziak vás zřejmě nemusíme poučovat. Nejznámnější potravinou, která vzbuzuje v mužích i ženách milostnou touhu, jsou asi ústřice. Známý milovník žen Casanova je jedl ve velkém, ale kdo si je může dovolit? I ve vašem špajzu najdete skvosty, které podpoří váš apetit a nemusíte utrácet téměř nic.

1. Tmavá čokoláda

Kakao, které je v ní obsažené, obsahuje betaendorfin, který stimuluje vznik příjemných pocitů. Další účinnou látkou je hormon fenyletylamin, který se v organismu člověka vylučuje v období zamilovanosti. Obojí dohromady pak může podnítit vznik milostné touhy. V případě čokolády platí, že čím kvalitnější a čím více kakaa obsahuje, tím pro lásku lépe.

2. Med

V našich podmínkách je za prostředek budící vášeň považován i med. Elixír vášně dělají z medu vitamíny, které lidský organismus nabíjí energií. Kromě našich předků jeho sílu znali i staří Asiaté. O medu, jako prostředku k dosažení erekce, je zmínka i v Kamasutře.

3. Zelenina

Známým afrodiziakem je v Česku i běžně dostupná zelenina jako chřest, celer či petržel. V těchto případech se efekt spojuje se schopností podnítit dráždění pohlavních orgánů a s močopudnými účinky zeleniny.

4. Ovoce

S láskou a erotikou jsou často spojovány jahody. Jejich tvar vyzývá k erotice a romantice a červená barva navozuje vášeň. Kromě toho mají i silné aroma, chuť a dostatek vitaminu C. Vše dohromady svádí k milostným hrátkám. Touhu po milování ve vás vzbudí i broskve, banán nebo ananas.

5. Koření

Aromatické koření jako vanilka či skořice v nás také probudí příjemné pocity. Jemné aroma vanilky dokáže člověku ošálit smysly tak, že se pak lidé chovají nevázaně a něžně. Skořice je silně aromatické koření a má schopnost prokrvit a prohřát celý organismus. Samozřejmě i ty pohlavní. Stejný účinek má i chilli, zázvor, ženšen či pepř.

6. Alkohol

Víno, šampaňské, ale i medovina jsou prostředky, na které sází kdekdo i dnes. Alkohol s sebou přináší uvolněnou atmosféru a od ní už je jen krůček k erotice a milování. Ženy se většinou uvolní a odhodí zábrany, nesmí se ale nic přehánět, mohlo by to také zkazit jinak slibně našlápnutý večer.

 

Nejčtenější články