Close search

Ubytujte se ve světě Harryho Pottera. Malý hotel se inspiruje legendárním příběhem

North Shire Zdroj: North Shire

Máte někdy pocit, že byste nejraději okamžitě utekli od všech každodenních starostí do nějaké pohádky nebo kouzelného světa? Nyní tu možnost máte, v Británii totiž otevřeli hotel inspirovaný knihami o Harry Potterovi. Fanoušci se tam nejen mohou přiblížit svým oblíbeným postavám, ale také se vrátit do dětství.

Příběhy britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové o kouzelnickém učni, který nehledě na svůj mladý věk dokázal čelit strašnému zlu, obletěly celý svět. Vychovaly také několik generací lidí, kteří přesně vědí, co znamenají slova Bradavice, Alohomora a Famfrpál. Nyní mají všichni příznivci Harryho Pottera možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je žít v chaloupce jedné z hlavních postav legendárních knih.

V britském North Shire, který se nachází poblíž Národního parku North York Moors, byl nedávno otevřen malý hotel, který se inspiroval domem bradavického klíčníka a šafáře Rubeuse Hagrida. Slavnostní zahájení provozu se konalo před Mezinárodním dnem Harryho Pottera dne 2. května. Toto datum připomíná tragickou bitvu o Bradavice, která se odehrála v knize Harry Potter a Relikvie smrti.

Interiér chaty, která nabízí doslova pohádkový pobyt pro šest lidí, je inspirován domem postavy Hagrida, kterého ve filmech ztvárnil britský herec Robbie Coltrane. Návštěvníkům malý hotel nabídne prostorný obývací pokoj s křesly i krbem, vlastní kuchyň i koupelnu vytvořenou ve stylu zmijozelské koleje. Všude v chatě také fanoušci najdou malé připomínky o tom, že se dostali do světa inspirovaného kouzly. Čeká je tak například dekorativní lahev s inkoustem a skutečným brkem na psaní.

Majitelka objektu Carol Cavendish je skutečnou a dlouholetou fanynkou příběhů o Harry Potterovi. „Knihy byly vždy důležitou součástí mého života hlavně poté, co jsem zjistila, že trpím dyslexií, ale stejně jsem se naučila číst,“ uvedla Cavendish. Majitelka údajně chtěla, aby lidé měli místo, kam by mohli utéct před svými starostmi a alespoň na chvíli si odpočinout v obklopení kouzel a čar.

Podobný pobyt vyjde zájemce za jednu noc na necelých šest tisíc korun. Přesto pro skutečné fanoušky to může být možností se vrátit do dětství a do doby, kdy bylo možné vše vyřešit pomocí kouzel.

Nejčtenější články