Close search

Chyby v životopisu vám mohou zničit kariéru. Expert poradil, čemu se vyhnout

Pixabay Zdroj: Pixabay

Bývalý pracovník společnosti Google, který měl na starosti komunikaci s uchazeči o práci, přišel na to, jaké nejčastější chyby dělají lidé v životopise. Získání zajímavé pozice je totiž skutečný boj a pokud zaměstnavatele nezaujme vaše CV, dveře do firmy se vám zavřou téměř okamžitě. Jakým chybám byste se rozhodně měli vyhnout?

Přesvědčit potenciálního zaměstnavatele o tom, že vy jste ten pravý a jediný vhodný pracovník, není vůbec jednoduché. Cesta k vysněné práci skrývá mnoho překážek v podobě životopisu, pohovoru i různých zkušebních testů. Bývalý expert v oblasti komunikace s uchazeči o práci ve společnosti Google Laszlo Bock během své patnáctileté kariéry viděl více než 20 tisíc životopisů. Serveru Business Insider sdělil, že časem přišel na to, jaké hloupé chyby v CV dokáží i dobrého uchazeče o práci z výběrového řízení okamžitě vyřadit.

Nepořádek

Špatně organizovaný text a nevhodné formátování dokáží zastínit i vynikající pracovní zkušenosti jedince. Pokud posíláte do společností CV, dejte si pozor na to, aby váš životopis nepůsobil neuspořádaně a chaoticky. Používejte odstavce a nezapomeňte na kontaktní informace, nebo na uložení do formátu PDF, to zaručí, že během přeposílání vašeho CV do něj nikdo nebude moct zasahovat.

Citlivé informace

Tento bod se sice týká velmi specifických zaměstnání, přesto je potřeba jej mít na vědomí. Pokud se ucházíte o zaměstnání, jehož neoddělitelnou součástí je ochrana citlivých informací, například o klientech, podle Bocka byste se rozhodně měli vyhnout jmenování konkrétních společností. Pokud udržení konfidenciálních informací je vaším každodenním chlebem, nemůžete ani v životopisu psát o tom, pro jakého klienta jste například pracovali, nebo komu jste pomáhali například jako konzultant řešit problémy.

Gramatika

Pravopis dokáže podle Bocka vyřadit i jednoho z nejlepších uchazečů o zaměstnání. Před odesláním si svůj životopis přečtěte raději hned několikrát a rozhodně se ujistěte, že tam nemáte žádné gramatické chyby.

Dlouhé

I když máte mnoho zkušeností a rádi byste to svému potenciálnímu zaměstnavateli pořádně vysvětlili, zkuste se krotit a nerozepisovat své pracovní úspěchy na čtyři stránky. Personalista nebo pracovník společnosti má jenom několik chvil na to, aby si prohlédl váš životopis, proto zkuste jasně a stručně vystihnout, proč právě vy budete tou nejlepší volbou.

NA TYPICKÉ CHYBY V ŽIVOTOPISU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články