Close search

Trumpův nejstarší syn přidělal otci vrásky: V mládí bojoval s alkoholem a s prezidentem odmítal mluvit

wikimedia Zdroj: wikimedia

Nejstarší syn amerického prezidenta, Donald Trump Jr. , nevycházel se svým slavným otcem vždy dobře. Bylo období, kdy s realitním magnátem nepromluvil jediné slovo, těžce nesl své slavné příjmení a mnoho času věnoval přírodě i alkoholu. Nyní ale Trump mladší aktivně podporuje svého otce i během jeho veřejných vystoupení, kterých za rok 2018 zvládl dokonce 70. Jak se ale dostal k politice nejstarší prezidentův syn?

Donald Trump mladší má dva vlastní a stejný počet nevlastních sourozenců, přesto byl on tím, který si vytvořil reputaci mladého podnikatele posedlého detaily. Zatímco jeho otec a mladší sestra Ivanka měli velkou pozornost médií, Trump mladší se slávy držel stranou. Až v nedávném rozhovoru se přiznal, že mu trvalo 41 let zjistit, že se svým otcem má více společného, než si kdykoliv myslel.

Pracovité dítě

Donald Trump mladší se narodil v roce 1977, když byl nynější americký prezident ženatý s Ivanou Trump, rozenou Zelníčkovou, která pocházela z tehdejšího Československa. Jejich syn dokonce jezdil k prarodičům do rodné země své matky na několik týdnů během prázdnin. V bývalém Československu tak poznával se svým dědečkem místní lesy a vytvořil si pozitivní vztah k přírodě. Tímto způsobem strávené letní prázdniny byly velkým kontrastem ve srovnání s životem privilegovaného dítěte v New Yorku.

Konflikty s otcem

Svá studijní léta trávil s mladším bratrem Ericem na soukromé škole a tehdy přestal také mluvit se svým otcem. Důvodem byl hlasitý rozvod s Ivanou Trump, který magnát silně medializoval. Nejstarší ze synů měl s otcem údajně v té době otevřené konflikty a vždy prý zavěsil telefon, když mu otec volal.

Po studiu na Pennsylvánské univerzitě, kde studoval finance a získal si reputaci milovníka večírků, se Trump mladší vydal na cestu po USA ve svém náklaďáku. Často v té době lovil, rybařil a nárazově pracoval jako barman. V roce 2001 jej dokonce zatkla policie, když se po ulicích potloukal opilý. V roce 2016 otevřeně v rozhovoru promluvil o svých problémech s alkoholem a údajně mu tuto kapitolu jeho života pomohla v roce 2003 uzavřít jeho láska k přírodě.

Nová kariéra

V roce 2001, po svých dobrodružstvích v americké přírodě, se vrátil do ruchu velkoměsta a začal pracovat pro svého otce. V organizaci si vysloužil reputaci schopného podnikatele posedlého detaily. Nyní se Trump mladší věnuje se svým bratrem Ericem vedení otcovy společnosti Trump Organization. Nejstarší syn amerického prezidenta se věnoval mnoha úkolům a dokonce je znám příběh, že když po dokončení svého prvního projektu Trump mladší oznámil otci, že chce, aby budova nesla jeho jméno, magnát požadavek syna odmítl. Trump mladší ale pokračoval v práci dál, otevřel si své vlastní podniky a dlouhodobě se zaměřoval na spolupráci s ruskými firmami.

Při všech svých povinnostech ale nezapomínal ani na osobní život. Otec jej totiž seznámil s modelkou Vanessou Kay Haydon, která chodila například s Leonardem DiCapriem. Trump mladší požádal Vanessu po několika letech o ruku celkem okázalým způsobem, daroval jí také prsten v hodnotě více jak dvou milionů korun. Za ten ale nemusel zaplatit ani korunu, jelikož celou ceremonii zopakoval v obchodním centru v New Jersey, které mu následně drahý prsten darovalo. Se svojí nyní již bývalou ženou má 4 děti a rozvedli se v roce 2018.

Život v politice

Když ale v roce 2015 Donald Trump starší oznámil kandidaturu na prezidenta USA, stala se z dříve neposlušného syna, otcova pravá ruka. Trump mladší pomáhal s přípravou politické kampaně, vstával každý den v půl páté ráno a chodil spát velice pozdě v noci. Svého otce aktivně podporoval na sociálních sítích, v televizi a dalších médiích a této činnosti se věnuje i doteď. Některá americká média v průběhu voleb z legrace uváděla, že se Trump mladší možná tímto způsobem připravuje na svoji vlastní kandidaturu na amerického prezidenta.

PODÍVEJTE SE NA PROBLÉMOVÉHO SYNA PREZIDENTA USA:

Nejčtenější články