Close search

Třináctá komnata Lady Gaga: Psychické problémy, znásilnění a bolestný pohled na Oscara

Wikimedia Commons/Rogue Artists,, CC BY Zdroj: Wikimedia Commons/Rogue Artists,, CC BY

Lady Gaga - fenomenální zpěvačka, o které ostatní říkají, že je "hudební Picasso". V posledním rozhovoru s Oprah Winfrey se doslova vyzpovídala z věcí, které lidé běžně veřejně neříkají. Udělala to prý proto, aby dodala odvahu všem, kteří se cítí být jiní, ale bojí se projevit.

O laskavosti

Pochopila to, když se dívala na své publikum a viděla tam lidi, kteří byli jako ona. Jsou odlišní a bez vědomí, že jim někdo rozumí nebo je vidí. Měli strach otevřít se a ukázat ostatním, kdo vlastně jsou. Proto začala bojovat za to, aby každý mohl být sám sebou, být jednotlivcem a samostatnou osobností. I to prý byl důvod velmi otevřené zpovědi.

O stvoření

Když opustila vysokou školu a měla tři zaměstnání, aby mohla zaplatit nájem, šla si koupit make-up. Experimentovala s barvou a doslova se stvořila. Vynalezla lady Gaga. A díky tomu se najednou začala cítit silná. Trpěla depresemi už coby malá dívka, ale tohle jí dalo křídla k rozletu. Proto se později odmítala změnit. Ještě předtím, než byla slavná, lidé říkali, že používá příliš mnoho make-upu. Ale právě v tom byla její životní síla.

O znásilnění

Píseň Shallow k filmu Zrodila se hvězda vynesla Lagy Gaga Oscara. Klasická otázka novinářů - Co vidí, když se podívá na zlatou sošku - tehdy vyvolala mnohem větší a hlubší emoce. Odpověděla totiž, že vidí spoustu bolesti.

V devatenácti byla opakovaně znásilňována. V průběhu kariéry byla traumatizována mnoha dalšími věcmi. Ale přežila a pokračovala dál. A když se podívala na Oscara, který byl na vrcholu její cesty, viděla všechno špatné, čím si prošla. Není jisté, jestli tu odpověď tehdy všichni chápali, ale pro ni bylo důležité, že to chápala ona sama.

O psychickém zdraví

Trpí PTSD, respektive posttraumatickou stresovou poruchou, a má chronické bolesti. Neuropatické bolesti jsou součástí jejího života. Bere léky a navštěvuje několik lékařů. Takto to celé přežívá. A jde dál. Kvůli tomu, že tam venku jsou děti nebo i dospělí, kteří toho prožili mnoho a potřebují vědět, že i oni můžou jít dál, přežít a vyhrát Oscara. A také pobízí lidi, že až budou připraveni, měli by se pokusit požádat o pomoc. Nebo pokud uvidí někoho trpět, měli by mu podat pomocnou ruku.

O životě

Věří, že život všechny žádá, aby akceptovali výzvu laskavosti. To je v současném světě s jeho těžkou historií velice obtížné. Vězíme v problémech a vždy jsme je měli. Ale život nás uprostřed těchto tragedií, nenávistí, hladomoru, války a krutostí žádá o jednu věc: Můžete být laskaví a můžete přežít?

Na obrazy ze života Lagy Gaga se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: oprahmag.com, elle.com

Nejčtenější články