Close search

Trápí vás nízké libido? Poradíme vám, jak ho znovu získat

pixabay Zdroj: pixabay

Jen málo věcí člověka deprimuje nebo frustruje víc než ztráta životní energie. Jednou z nich je pocit nedostatku sexuální touhy, zejména pokud jste jinak úplně zdraví. Nemělo by se ale zaměňovat nízké libido s tím, že už vás váš partner nepřitahuje anebo že máte moc práce a starostí.

Vědci zjistili, že 90 % dysfunkcí u mužů i u žen není zapříčiněno emočními bloky, jak si mnozí myslí, ale skutečnými zdravotními problémy, které se většinou vztahují ke způsobu stravování. Je pravda, že nízká potřeba sexu může mít mnoho příčin, k nimž patří především kardiovaskulární onemocnění, vysoká hladina LDL (špatného) cholesterolu a ucpané tepny, vysoký krevní tlak, obezita nebo diabetes. Nízké libido mlže být zapříčiněno i depresí, v tom případě by ale s odchodem deprese měly problémy skončit. Pokles sexuální touhy může způsobovat i hormonální nerovnováha nebo různá léčiva, což bývá mnohdy přehlíženým problémem.

Klíčem ke zvýšení libida a sexuální výkonnosti je zdravý kardiovaskulární systém. Lékaři se dokonce shodují, že jednou z prvních známek kardiovaskulárního onemocnění u mužů je snížení sexuální výkonnosti. Pokud se nad tím zamyslíte, dojdete k závěru, že to je docela zásadní informace, protože to znamená, že sexuální dysfunkce může naznačit, co se děje v těle uvnitř cév (jsou zanícené, ucpané, ztuhlé) ještě před tím, než je možné to potvrdit laboratorním nebo rentgenovým vyšetřením. Naše pohlavní orgány a tkáně jsou protkány malými cévkami, jimiž proudí krev i živiny, aby to všechno správně fungovalo.

Je známo, že strava bohatá na průmyslově zpracované potraviny, výrobky živočišného původu, nasycené tuky nebo rafinované sacharidy může zhoršovat stav cév a působit jejich ucpávání. Ke škodě dochází nejprve v místech, kde se nacházejí tyto drobné kapiláry: právě „tam dole“. Takže pokud chcete zvýšit chuť k sexu a zlepšit v tomto směru svoji výkonnost, v první řadě se přestaňte cpát nekvalitním jídlem a dopřejte si detoxikační program, který vám vyčistí tělo tak, že dokáže vstřebávat živiny potřebné k tomu, abyste v sobě zase nalezli sexuální touhu.

Skvělými potravinami, které vám pomohou získat ztracenou jiskru, jsou například špenát, čočka, vodní meloun a granátová jablka. Tyto všechny potraviny jsou zdrojem argininu. Tyto rostlinné zdroje argininu mají oproti živočišným zdrojům tu výhodu, že obsahují antioxidanty, mimo jiné vitamíny C a E a prvek zinek, které chrání organismus před toxiny vznikajícími při rozpadu oxidu dusnatého a udržují cévní stěny zdravé a v dobrém stavu.

Dalším pomocníkem je řapíkatý celer. Už od dob starověkého Říma se používá jako afrodiziakum, protože obsahuje androstenon a androstenol, feromony zvyšující sexuální vzrušení, které vysílají mozku ty správné signály stimulující sexuální touhu mezi dvěma lidmi. Řapíkatý celer také obsahuje vápník a hořčík, minerály nezbytné pro uvolnění a stahování svalů, které také zajisté budou potřeba.

Maca je je jednou z nejstarších potravin, o níž se ví, že zvyšuje energii a sexuální vitalitu. Působí na pohlavní žlázy, čímž zlepšuje produkci hormonů. Maca obsahuje ještě mnoho dalších přírodních látek, jako např. volné mastné kyseliny, aminokyseliny a vitamíny nezbytné pro zdraví pohlavních orgánů.

Nejčtenější články