Close search

Trápí vás kašel a nachlazení? Tento zázračný sirup vás zaručeně vyléčí

archív autora Zdroj: archív autora

Také v tomto období neustále bojujete s nepříjemnou rýmou, bolestmi průdušek a otravným kašláním? Vyzkoušeli jste už všechny doporučované léky, které jsou volně k sehnání a stále se vás nemoc drží? Vyrobte si léčivý sirup z tří přírodních ingrediencí, které má určitě každý doma

Cibulový sirup, jako bojovníka s nachlazením, znali hospodyňky již od nepaměti. Jen v době lékáren plných všemožných medikamentů se na něj trochu zapomíná. Přitom je jeho výroba velmi snadná a jeho účinek překvapivě efektivní.

Cibule totiž obsahuje nejen vitamíny B1, B2 a C, ale také minerály, křemík, draslík, síru a dusíkaté látky, které jsou pro tělo prospěšné. Dále obsahuje důležitou látku, přírodní antibiotikum, s názvem alicin, který má antibakteriální a fungicidní účinky. Díky němu se cibule uplatňuje jako pomocná léčba při nachlazení, bolesti horních dýchacích cest a při kašli. Dezinfikuje dutinu ústní, pomáhá rozpouštět hleny i proti bolesti.

Recept na cibulový sirup:

Ingredience:

  • 1 větší cibule
  • 1 citrón
  • med
  • zavařovací sklenice

Postup:

Cibuli i citrón nakrájejte na plátky. Vkládejte střídavě kolečka do sklenice a vždy po vložení jedné cibule a jednoho citronu, zalijte lžící medu. Po naplnění celé sklenice, důkladně zavřete a nechte přes noc odpočívat. Cibule pustí šťávu,tu přeceďte a máte hotovo.

Jedna polévková lžíce ráno a jedna večer vás zase brzy postaví na nohy.

Nejčtenější články