Close search

Trápí vás dvojitá brada? Tipy jak ji zamaskovat

pinterest.com Zdroj: pinterest.com

Dvojitá brada trápí i ženy, které jsou jinak štíhlé. A to z mnoha důvodů. U někoho je podbradek důsledkem přibírání a ukládání tuku v oblasti brady, u jiného podmiňuje náběh na podbradek dědičnost. Jak tuto nedokonalost co nejlépe zamaskovat a odvést pozornost na jinou část těla?

Řešení, jak se podbradku zbavit

Na dvojitou bradu má samozřejmě také vliv věk, stárnutí a ochabnutí pokožky, která ztrácí svoji elasticitu a pružnost. Řešení, jak se dvojité brady zbavit, je více. Pokud máte nadváhu, snažte se snížit svoji hmotnost. Existují i cviky na zpevnění svalů krku a brady, tzv. obličejová gymnastika. Potom lze podbradek zmenšit pomocí neinvazivních anebo invazivních chirurgických zákroků.

Pokud potřebujete udělat bradu méně výraznou a méně nápadnou, máme pro vás tipy, jak toho dosáhnout.

1. Vhodný účes

Vyhněte se účesům, které bradu ještě více zvýrazňují. Nápadně ji odhalují, končí v úrovni brady apod. Vhodné jsou účesy, které krk i bradu opticky zeštíhlí a přitáhnou pozornost na oči nebo čelo. Zkuste tedy polodlouhé vlasy, ideální je, když jsou boční prameny vlasů u krku postupně sestříhané.

2. Líčení

Při líčení se zaměřte více na oči než na ústa, odpoutáte tak od brady pozornost. Volte přirozenější barvy tvářenek a zvýrazněte oči stíny nebo tužkou. Na dolní část brady potom použijte tmavší odstín pudru nebo tvářenky a opatrně, aby líčení nebylo moc silné, vklepávejte štětcem pudr podél spodní čelisti a brady. Tím se brada opticky zeštíhlí a vystoupne.

3. Šperky

Nenoste příliš výrazné náušnice, vyhněte se délkám, které končí v úrovni brady a příliš širokým náušnicím. Nenoste ani krátké náhrdelníky. Tady platí pravidlo, čím dál je náhrdelník od brady, tím lépe. Odpoutat pozornost můžete i vrstvením náhrdelníků (ale co nejdále od krku).

4. Prodlužte krk

Snažte se opticky krk prodloužit. Vyhýbejte se límečkům ke krku, šátkům ke krku, malým výstřihům a rolákům. Volte raději hluboké výstřihy, oblečení bez límečku a šátky jenom volně uvázané. Také se vyhněte nošení černé barvy v blízkosti brady. Tmavé barvy vytváří stíny, které na váš problém upozorní.

Noste barvu, která, co nejvíce odpoutá pozornost a zvýrazní vaše oči. Skvěle fungují barvy, které jsou stejné jako barva vaší duhovky. Vaše oči tak budou zářit a brada nebude centrem pozornosti.

5. Vyzdvihněte své přednosti

Netrapte se hlavně příliš tímto problémem a zaměřte se na ty části vašeho těla, na které jste pyšná - dekolt, pas, nohy. Když nebudete na svj nedostatek myslet, nevšimnou si ho ani ostatní.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu