Close search

Trápí vás časté konflikty ve vztahu? Kvůli těmto pěti důvodům se páry nejčastěji hádají

Pixabay Zdroj: Pixabay

Konflikty se vyskytují v každém vztahu. Ať už se jedná o finance, intimní život nebo výchovu dětí, páry se hádkám ve vztahu nikdy zcela nevyhnou. Těchto pět témat ale vede pomyslný žebříček nejčastějších důvodů k rozepři.

Hádky nemusí mít vždy negativní dopad na váš vztah, pokud budete schopni se s partnerem domluvit a své problémy později s chladnou hlavou řešit. Přečtěte si nejčastější důvody, proč se partneři hádají, možná vám následně pomůže zjištění, že podobné problémy řeší i páry po celém světě.

Hlavně práce

Páry mohou mít časté konflikty kvůli práci a množství času, který jeden z partnerů věnuje své kariéře. Pokud je jeden z partnerů workoholik, může mít ten druhý pocit, že množství času strávené v práci je jistým způsobem podvádění a upřednostňování kariéry před soukromým životem.

Nedostatek oddanosti

Jedním z typických důvodů k rozepři je mezi nesezdanými páry pocit, že jeden z partnerů bere vztah vážněji než ten druhý. Často se jedná o to, že jeden z páru chce společný vztah posunout dál, tady například zajistit společné bydlení nebo se zasnoubit, ale u druhého partnera se nesetkává s pochopením.

Zase ty peníze

Jedním z nejčastějších důvodů k hádkám jsou finance, tedy jejich nedostatek nebo velké utrácení. Tyto problémy přicházejí později ve vztahu, když pár začne spolu sdílet domácnost. Velmi často se stává, že jeden z partnerů zachází s penězi pečlivěji a ten druhý má větší tendenci utrácet. Problém je ale hlavně v tom, že každý z partnerů si myslí, že má pravdu. Tato situace mívá ale celkem jednoduché řešení, partneři by si měli otevřeně promluvit o financích a jejich utrácení.

Sociální sítě

Vliv sociálních sítí se dostává o do moderních vztahů. Mnohé mladší páry často řeší problémy spojené s jejich užíváním. Častými důvody k hádkám tak bývá příliš časté používání sociálních sítí, sdílení soukromí nebo komunikace s expartnery.

Intimní život

Nedostatek nebo požadování většího množství sexu velmi často způsobuje rozepře ve vztazích. Pokud je pár nespokojený se svým sexuálním životem dlouhodobě, může množství konfliktů růst. Tady může pomoci si udělat rozvrh, kdy měl mít pár sex. Tato pomůcka je velmi výhodná, hlavně když jsou oba z partnerů velmi zaneprázdněni.

Nejčtenější články