Close search

Tragický život Romy Schneider: Podřezala si žíly, přišla o syna, zemřela se zlomeným srdcem

Rino Petrosino (Mondadori Publisher) [Public domain] Zdroj: Rino Petrosino (Mondadori Publisher) [Public domain]

Právě dnes by krásná rakouská herečka oslavila 81. narozeniny. Těch se bohužel nedožila, v pouhých třiačtyřiceti letech skonala. Sice se spekulovalo, že byla pod vlivem prášků a alkoholu, ovšem pravda byla jinde. Zemřela na infarkt. Její srdce nevydrželo pohnutý osud plný osobních tragédií.

Její nejslavnější rolí byla zajisté císařovna Sissi. Jemná a půvabná, taková byla Sissi i Romy Schneider, nadto velmi talentovaná. Zahrála si celkem ve třech pokračováních příběhu o císařovně.

"Dostala jsem nabídku na čtvrté pokračování se závratným honorářem milion marek. Odmítla jsem. Nechtěla jsem být zaškatulkována jen v jedné roli. Sice nikdo nechápal, proč jsem to udělala, ale byla jsem ráda. Chtěla jsem hrát charakterní role a klidně i potvory," uvedla pro německou televizi RTL.

Nevalné dětství

Narodila se 23. září 1938 v Rakousku, ovšem v době anšlusu, tedy připojení Rakouska k nacistickému Německu, takže automaticky získala německé občanství. Oba rodiče byli herci, malá Romy si s nimi však příliš nerozuměla. Vychovávala ji babička, se kterou žila v Alpách. Chodila na internátní školu, aby z ní byla skutečná dáma. Později se skutečnou dámou také stala. Měla vybrané vystupování a velmi dobré vychování. Dokonce se traduje, že nikdy neřekla jediné sprosté slovo.

Původně se chtěla stát módní návrhářkou nebo vyrábět šperky. Rodinné dispozice a talent ale udělaly své a krásná Romy stála už v devatenácti letech před filmovou kamerou.

Alain Delon, láska jejího života

Ačkoliv byla třikrát vdaná, láskou jejího života byla francouzský herec Alain Delon. Potkala ho, když jí bylo pouhých jednadvacet a natáčela v Paříži třetí pokračování Sissy. Zamilovala se rychle a bouřlivě. Pravda je, že i Alain Delon ji hluboce miloval. Nedokázal ale zůstat věrný. Za života s Romy si občas "odskočil" za jinou. Romy to tiše snášela.

V té době ale přestala jíst, aby si udržela perfektní figuru. Brala prášky na spaní a nevyhýbala se ani alkoholu. Byla chytrá, vtipná, ale také emocionálně labilní, vyjít s ní proto nebylo vždy jednoduché.

Rodiče její lásku s Delonem nepodporovali. Nevěřili, že tenhle slavný hezounek to může myslet s jejich dcerou vážně. Měli pravdu. Pár spolu žil dva roky šťastně a Romy jen kvetla. Alain se s ní dokonce zasnoubil. Nikdy si ji ale nevzal. Po pěti letech soužití přišla rána, ze které se Romy už nikdy nevzpamatovala. Vrátila se jednoho dne domů, kde byla jen kytice růží a list, že Alain odchází, protože jejich vztah nemá cenu.

Demonstrativní sebevražda

Když Alain Romy opustil, lehla si do vany a demonstrativně si podřezala žíly. Těžko říci, jestli to se sebevraždou myslela vážně, ale zranění byla jen povrchová. Ani tohle gesto jí Alaina zpět nepřivolalo. A tak se natruc provdala za prvního muže, který projevil zájem. Byl to herecký kolega, o čtrnáct let starší Harry Meyen. S ním měla syna Davida. Manželství probíhalo jako na houpačce a nakonec skončilo rozvodem.

I když přísahala, že už se nikdy nevdá, udělala to znovu. A vybrala si mladšího muže, který ji jen využíval, žil z jejích peněz a hodný na ní také nebyl. S ním měla dceru Sarah.

Událost, z níž se už nevzpamatovala

Na tragédie byla Romy přímo magnet. Brzy po její svatbě s druhým manželem se oběsil první muž. V roce 1981 se rozešla i s druhým partnerem, který ji stále podváděl. Lékaři jí diagnostikovali nádor na ledvině, a přestože nebyl zhoubný, musela absolvovat operaci. A pak přišla největší rána jejího života. Její milovaný syn zemřel. Přelézal u prarodičů plot a nabodl se na kovový hrot tak nešťastně, že si poranil stehenní tepnu. Vykrvácel ještě cestou do nemocnice.

S nešťastnou ztrátou syna se Romy nikdy nevyrovnala. Ačkoli měla doma čtyřletou dceru, začala hodně pít, brala léky na bolest i na psychiku. Nejedla, místo jídla kouřila jednu za druhou. Trápila se. Měla zlomené srdce. V pouhých třiačtyřiceti letech byla objevena v bytě bez známek života. Srdce nápor nevydrželo. Romy umřela na infarkt v Paříži 29. května 1982.

PODÍVEJTE SE NA KRÁSNOU ROMY SCHNEIDER DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články