Close search

Tragická smrt v zasněžených horách. Hledání slavného Forrestova pokladu si vyžádalo už pátou oběť

Unsplash.com Zdroj: Unsplash.com

Forrest Fenn měl pověst prodejce umění, ale také padělků. Když mu doktoři diagnostikovali rakovinu, všechno prodal a utržené peníze prý ukryl v severoamerických Rocky Mountains, najednou mu spousta lidí začala věřit a pustili se po stopě pokladu. Hledají ho už deset let.

Pokud hledáte Forrestův poklad, dbejte na svou bezpečnost, vezměte si přiměřené zásoby a GPS. Truhlice není na nebezpečném místě. Pamatujte, že váží 42 liber (přibližně 19 kg, pozn. redakce) a na své tajné místo ji nesl stařec. Hledejte na vlastní nebezpečí. Hodně štěstí.

Výše uvedená slova napsal Forrest Fenn, který k celé záhadě vydal i knihu The Thrill of the Chase (Vzrušení z honu) a nemohl ji nazvat lépe. Od roku 2010, kdy měl poklad ukrýt, totiž vizi drahých kovů a šperků v hodnotě 2 miliony dolarů (přibližně 50 milionů korun), propadly desítky lidí a místo klidného hledání pokladu se z toho stal doslova hon a někdy i boj o přežití.

Pátá oběť

Dva muži ve věku 53 a 63 let se nedávno vydali do Dinosaur National Monument, co je na hranicích Colorada a Utahu rozkládající se park proslavený fosiliemi dinosaurů a geologickými unikáty.

Pronajali si sněžné skútry a vyrazili do divočiny. Bohužel příliš lehkovážně. Měli jen omezené zásoby a Fennovu knihu, která má být návodem k nalezení pokladu. Poručík Chip McIntyre ze kanceláře šerifa okresu Moffat také řekl, že nebyli vhodně oblečeni. I přes to sněžné skútry odstavili a dál se vydali pěšky.

Ještě toho dne dostala policie echo od pronajímatele skútrů, že se nevrátili. Jejich náklaďák byl nalezen o dva dny později a muži také, asi kilometr od sněžných skútrů. Mladšímu z nich už ale nebylo pomoci....

Honba za vidinou

Je to za posledních deset let pátá oběť spojená s tajemným pokladem, u kterého není stoprocentní jistota, že vůbec existuje. Co když si Fenn ze všech jen vystřelil?

Jedna z teorií je, že poklad představuje jenom metaforu. To by dávalo smysl. Metaforu hledání něčeho dobře ukrytého ve světě, který kvůli moderním technologiím přišel o téměř všechny záhady. Možná jde také o přímočařejší věc - past na hamouny. A nebo skutečně existuje. Co kdyby měl Fenn přeci jenom pravdu?

Jaké další poklady čekají na objevení? Podívejte se do GALERIE:

Zdroje: denverpost.com, popularmechanics.com

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu