Close search

Tragická smrt v rodině a skrývání sexuální orientace. Co nevíte o Jimu Parsonsovi z Teorie velkého třesku

Archiv Zdroj: Archiv

Úplně poslední scéna seriálu Teorie velkého třesku byla natočena a seriál je tím pádem definitivně u konce. Svérázného fyzika Sheldona Coopera z tohoto sitcomu známe snad všichni. Jedná se o velmi výraznou postavu – téměř až archetyp na poli dnešního seriálového světa. Jaký je ale skutečný život představitele tohoto nezapomenutelného charakteru, herce Jima Parsonse (46)? Má se svou nejslavnější rolí hodně společného, nebo se jedná o pravé opaky?

Jim Parsons si rolí doktora Sheldona Coopera získal srdce mnohých televizních diváků po celém světě. Na první pohled vypadá tento herec opravdu velmi mladě, zdání ale klame. Téměř nikdo by mu nehádal věk nad třicet pět let. Pokud byste mu ale zkontrolovali údaje v řidičáku, čekalo by vás šokující odhalení. V březnu letošního roku totiž Jim oslavil už čtyřicáté šesté narozeniny.

Orientován na muže

Co se týče vztahů se ženami, mají to oba, Sheldon i Jim, trochu složitější. Zatímco seriálový vědec překonává své hranice a pomalu postupuje ve vztahu s Amy Farrah Fawlerovou, kterou ztvárňuje Mayim Bialik, americká herečka s východoevropskými předky, Jima ženy všeobecně příliš nezajímají. Parsons je totiž gay a v roce 2017 uzavřel sňatek se svým dlouholetým partnerem Toddem Spiewakem. Dohady o Jimově sexuální orientaci trvaly již od roku 2009. Sám herec ale domněnky potvrdil až o tři roky později, v roce 2012.

Jimova cesta k jeho průlomové roli v Teorii velkého třesku byla dlouhá. Musel si projít patnácti odmítnutími do podobných pořadů. Jeho láska k herectví byla ale natolik silná, že ho ani nezdar neodradil. Hraní ale není Parsonsovou jedinou vášní. Mezi jeho další záliby patří mimo jiné hraní na piano či sporty jako tenis, baseball, nebo basketbal.

Tragické úmrtí

V rodinné sféře zažil Jim Parsons těžké období v roce 2011, kdy jeho otec tragicky zemřel při autonehodě. Z nejbližší rodiny mu tak zbyla jen maminka a sestra. Obě se živí jako učitelky a hrdě podporují stále rostoucí hereckou hvězdu v rodině.

Podívejte se na zajímavé fotografie ze představitele Sheldona Coopera v naší fotogalerii.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu