Close search

Touha po dokonalosti jako civilizační nemoc: Jak ji léčit?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Jestli nás něco svazuje, je to touha po dokonalosti. Přiznejme si, že nás denně masírují reklamy, jak je podstatné mít tělo bez chyby. I když podle médií tento druh kampaní v rámci reklam ustává, ovlivňovat ženy nepřestává.

Ráno stačí zapnout televizi

Nejvíce nás ovlivňuje obraz. Už když si ráno při snídani zapneme televizi, kromě pořadů vidíme i reklamy, kde se hovoří jen o krásné pokožce, krásných vlasech, krásném make-upu a kdo ví, o čem ještě. Ženy kolem středního věku a starší už tím nejsou tolik ovlivňovány, ale vliv to má pochopitelně na mladší generaci.

Nesmíme se dát

Nejdůležitější je nenechat se ovlivnit, Musíme si nahlas říci, že není normální mít v padesáti postavu jako modelka. Ano, je to samozřejmě možné, když budete denně neskutečně makat nebo zůstanete bezdětné, ale to je příklad málokoho.

Nestačí být prostě normální?

Muži sice na televizi koukají a modelky se jim líbí, ale ve skutečnosti touží po normální ženě. Ze zkušenosti více dívek navíc vyplývá, že muži upřednostňují partnerky, které se nemalují. Líbí se jim přirozenost, a když vynikne opravdová krása. Ne ta umělá.

Plast nemá rád nikdo

Pokud vás trápí chorobná touha po dokonalosti, běžte za svým partnerem a zeptejte se ho, co se mu na vás líbí. Jistě řekne, že právě přirozenost. Nikdo nemá rád plast. Umělá prsa a chemií vyplněný zadeček se mnoha mužům dokonce i hnusí, tak je zkrátka okouzlete jen sama sebou.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu