Close search

Tommy Hilfiger si jde pro miliardu: Módní guru prodává zámeček obložený zelení, dřevem a parožím

Sotheby's International Realty Zdroj: Sotheby's International Realty

Návrhář a filantrop Tommy Hilfiger pokračuje v rozprodávání svých nemovitostí, na trh poslal neobvyklý kousek inspirovaný Evropou.

Slavný módní tvůrce pokračuje ve výprodeji svých nemovitostí. Před několika dny se rozloučil s barvami přetékajícím domem u vody v Miami.

A teď je na řade Evropou inspirovaný zámeček v městě Greenwich, které je považováno za jedno z nejbohatších v USA. A tomu také zodpovídá cena.

Hilfiger v lůně přírody

Už na první pohled zaujme přemírou věžiček, které patrně nabraly inspiraci nejen v evropských zámcích, ale také v kreslených pohádkách. Pozemek je navíc na nejvýše položeném místě v okolí, takže se hezky vyjímá nad sousedy. Jako kdyby šlo o opravdový zámek.

Břečťanem porostlá nemovitost je uvnitř vyložena dřevem, které bylo použito na obklady, schodiště, nábytek, dveře, krbové římsy nebo podlahu. Další spousta dřeva a zeleně je venku, kde není nouze o stromy nebo živé ploty, jenž nejen lemují panství, ale také ho vnitřně člení na několik menších zákoutí. I tenisový kurt je ohraničen živým plotem. K tomu je potřeba zmínit několik zahrad věnovaných okrasným rostlinám.

Hilfiger prodává úchvatnou nemovitost se šesti ložnicemi, sedmi koupelnami a pozemkem o rozloze téměř 9 hektarů za 47,5 milionu dolarů (téměř 1,1 miliardy korun).

Milionové paroží

Sídlo má historii bohatou na movité majitele. Na konci třicátých let minulého století bylo postaveno pro realitního magnáta Charlese V. Paterna. Pak ho vlastnil finančník a mecenáš umění Joseph H. Hirshhorn. V roce 2010 Hilfiger a jeho manželka Dee Ocleppo koupili nemovitost od právníka z byznysového prostředí Johna V. Holtena za 31,4 milionu dolarů (tehdy asi 600 milionů korun).

Hilfigerovi se obratem pustili do předělání sídla podle vlastního vkusu. Promítací místnost dostala tureckou inspiraci, s pompézním kobercem a všudypřítomnými polštáři vypadá víc jako budoár. Dámská šatna zase působí jako prvotřídní butik. V původní podobě zůstalo šest starožitných krbů, masivní dřevěné trámy a patrně i výzdoba některých pokojů, v nichž se parožím rozhodně nešetří.

Na zámeček Tommyho Hilfigera se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články