Close search

Tom Cruise: 4 stravovací návyky, díky kterým vypadá mladě i na prahu šedesátky

Wikimedia Commons/Frankie Fouganthin, CC BY-SA 4.0 Zdroj: Wikimedia Commons/Frankie Fouganthin, CC BY-SA 4.0

Tom Cruise nedávno uvedl snímek Top Gun: Maverick, v němž se po 36 letech znovu objevil v roli pilota stíhačky. Vypadá, jako kdyby za tu dobu moc nezestárl. A to mu za několik týdnů bude šedesát.

Tom Cruise je jednou z posledních velkých hollywoodských hvězd. Filmy si vybírá pečlivě a obětuje jim doslova všechno, také se nenechá zaskakovat kaskadéry. Zvládá to i díky pečlivě sestavenému jídelníčku.

Co jí Tom Cruise

Hollywoodský herec se vyhýbá smaženým pokrmům. Podle specializovaného magazínu Men's Health preferuje jídlo připravované při nízkých teplotách, hlavně grilované. Je to proto, že potraviny vařené při vysokých teplotách mohou způsobit chronický zánět tkání a urychlit stárnutí.

Zatímco kdysi zbožňoval špagety, nejvíc prý klasické pasta carbonara, dnes už se sacharidům vyhýbá. Podle Men's Health v současné době drží denní příjem kalorií na hodnotě 1200. Sacharidy s vysokým glykemickým indexem mohou urychlit stárnutí tím, že vytvářejí inzulín, hormon stárnutí.

Tom Cruise ze své stravy vyloučil také cukr, zvláště když se chystá nějaký film. Cukr totiž může urychlit stárnutí, protože způsobuje záněty a poškozuje kolagen a elastin. Také kvůli němu může pleť vypadat starší. Miluji cukr, ale nemůžu ho jíst, když trénuji a točím všechny tyhle filmy, řekl Cruise v televizním pořadu The Late Late. Je známý i tím, že když sám nejí sladkosti, posílá alespoň svým hereckým kolegům dorty.

Přestože se mlsání nevyhýbá, neznamená to, že by u toho nemyslel zdravě. Během dne sní spoustu malých svačin, jako jsou třeba lyofilizované bio borůvky a ořechy. A obvykle se o ně dělí s celým štábem. Až zase Toma Cruise uvidíte v kině viset z útesu, nebo běžet po jedoucím vlaku, vězte, že za tím kromě houževnatosti a tréninku je i pečlivě vybraná strava.

Zdroj informací:
Eatthis.com: 4 Healthy Eating Habits Tom Cruise Follows To Feel Great At 59

Nejčtenější články