Close search

Tipy na dárky ke Dni matek: Poděkujte mamince za její péči a lásku

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Nikdo si nezaslouží víc lásky a pozornosti než ten, kdo vám ji dává od dětství. Pokud je pro vás maminka tou nejdůležitější osobou, určitě s ní nezapomeňte oslavit Den matek. Abyste jí udělali radost, nepotřebujete drahé dary. Společný čas a malá drobnost je totiž tím, co ji potěší zaručeně nejvíc.

Na Den matek, který letos připadá na 12. května, si vyhraďte volno a překvapte ji návštěvou. Určitě se nehodí dorazit s prázdnýma rukama, vždyť maminka pro vás také měla vždy něco nachystáno. Kromě květiny, která nesmí chybět, ji potěšte oblíbeným sladkým dezertem a lahví dobrého pití, kterou si společně vychutnáte. A pokud nevíte, co vybrat, poradíme vám, čím u maminky zabodujete.

Čokoládové pralinky a červené bublinky

Snad každá žena zbožňuje čokoládu, která patří mezi celosvětově nejoblíbenější sladkosti. Jestli vaše maminka právě téhle pochoutce neodolá, vsaďte na čokoládový dortík, americké brownies nebo kvalitní pralinky. Stejně jako k výjimečným chvílím, mezi které Den matek bezesporu patří, se také k čokoládě a dezertům perfektně hodí červené bublinky, například červený Bohemia Sekt.

Domácí závin a bílé víno

Předala vám maminka před lety recept na nejlepší jablečný štrůdl, který se u vás v rodině dědí po generace? Oplaťte jí léta, kdy jej pekla ona pro vás, koneckonců domácí dezert připravený s láskou je vůbec tím nejlepším. To, co vám maminka však možná zapomněla říci je, že k závinu se lépe, než káva hodí sklenka sladkého bílého vína. Vždy však platí, že víno musí být stejně, nebo více sladké než samotný dezert. K dezertům proto volte výběry z hroznů a bobulí či vína slámová. Spojení jemné kyselinky Tramínu červeného z Habánských sklepů a závinu s jablečnou náplní vytvoří výtečnou kombinaci kyselosti a sladkosti.

Krémové opojení a italské perlení

Dává vaše maminka spíš než tradičnímu domácímu koláči přednost vybraným dezertům ze zahraničních cukráren? Potom na oslavu přineste pravou italskou Panna cottu, nebo Tiramisu. A když už budete servírovat „Itálii“ na talíř, nesmí chybět ani ve skleničce. Tyto italské pochoutky, ale i další krémové dezerty, jako je pěna nebo suflé, si nejlépe vychutnáte ve spojení s pravým italským Proseccem Mionetto či růžovým šumivým vínem Mionetto Rosé.

Nejčtenější články