Close search

Tipy a triky jak na krásný úsměv

www.mall.cz Zdroj: www.mall.cz

Holliwoodské hvězdy mají za každých okolností krásný úsměv? Jak to? Poděkovat za to mohou z velké části skvělým stomatologům, který o jejich úsměv pečují. Důležitá je ale také správná ústní hygiena, díky které budete mít americký úsměv i bez složitých stomatologických procedur.

Vhodné náčiní je základ

Kartáček na zuby je alfou a omegou zdravých zubů. Správný manuální zubní kartáček má husté, nejlépe laserem střižené štětiny. Nepotřebujete velké množství speciálních štětin, ale jejich hustota je klíčem k úspěchu. Sáhnout můžete také po sonickém zubním kartáčku, které pomocí oscilačních pohybů důkladně vyčistí zuby a odstraní nečistoty i ze zubních prostor.

Po čištění zubů máte dvě možnosti. Použít zubní nit a mezizubní kartáček a vyčistit důkladně mezizubní prostory, nebo modernější způsob, ke kterému poslouží například ústní sprcha, která proudem vody vyčistí prostor mezi zuby, masíruje dásně a skvěle se hodí zejména pro uživatele rovnátek. Ideální je ovšem kombinace kartáčku i ústní sprchy

Pasta, je opravdu důležitá?

Pasta na zuby je až za kartáčky a ústními sprchami, přesto byste s jejím výběrem měli být opatrní. Pasty na zuby v sobě obvykle obsahují pěnidla, avšak ty mohou naše zuby dráždit. Ideální jsou tedy ty bez pěnidel, které zuby vyčistí stejně dobře, ale zuby nedráždí.

Vybírejte takové zubní pasty, které jsou vhodné pro váš chrup. Například jedinci s odhalenými zubními krčky mohou často dráždit bělicí zubní pasty. Fluor v zubních pastách nám může pomoci k silnějším a odolnějším zubům, ovšem s používáním fluorových past byste to neměli přehánět. Ve velké množství může být potenciálně toxický a způsobí tzv. zubní fluorózu, což je druh poškození skloviny.

Pravidelné kontroly a zubní hygiena

Pro krásný úsměv je pravidelné kontroly u stomatologa neodmyslitelné. Zubař odhalí počínající kazy, paradentózu a další problémy v ústní dutině, které může napravit dříve, než se z malého problému stane velký a bolestivý zákrok. Doporučujeme proto minimálně jednou ročně navštívit zubní ordinaci.

Stejně důležitá je také návštěva zubní hygieny. Hygienista odstraní pigmentace ze zubů, které vznikly kouřením nebo pitím kávy apod. Zbaví vás také zubního kamene, důkladně vyčistí mezizubní prostory a poučí vás o vhodném použití kartáčků, nitě nebo ústní sprchy. Doporučí také vhodné produkty, abyste si krásný úsměv uchovali co nejdéle.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu