Close search

Výstřední život thajského krále: Přiznal konkubínu, svého psa jmenoval maršálem letectva

Instagram Zdroj: Instagram

Thajský panovník Mahá Vatčirálongkón se může pochlubit skutečně neobvyklým způsobem života. Nejenže vládne asijské zemi, ale také si užívá mnohých privilegií příslušníka královského rodu. Těší se přízni žen. Nedávno svět dokonce seznámil se svou oficiální konkubínou - nehledě na to, že teprve před několika měsíci měl čtvrtou svatbu. 

Královský palác nedávno zveřejnil snímky panovníka s jeho konkubínou, pilotkou a bývalou členkou jeho ochranky Sinínat Vongvadžirapakdiovou (34). Monarcha se totiž rozhodl, že jí udělí titul královské družky. Celá situace je o to zajímavější, že toto veřejné prohlášení se odehrálo pouhých několik měsíců poté, co pojal za manželku někdejší letušku Sutchidu (41).

Milionová korunovace

O thajském panovnickém rodu toho není moc známo, ale údajně je to vůbec poprvé v moderní historii Thajska, kdy královský palác přiznal, že panovník udržuje mimomanželský vztah. V této zemi se totiž udělují za urážku členů královské rodiny přísné tresty. Proto média často nemohou o králových výstřelcích psát. Nehledě na tento přísný zákaz jsou ale známy některé zajímavé podrobnosti ze života Mahy Vatčirálongkóna, kterému se přezdívá král Rama X.

Mahá Vatčirálongkón je synem bývalého krále Pchúmipchona Adundéta a královny Sirikit. Jako jediný syn ze dvou dětí se po smrti svého otce v roce 2016 stal thajským králem. Oficiální korunovace ale proběhla až skoro 3 roky po smrti jeho otce. Okázalé ceremonie se účastnilo více než 1300 lidí. Promenáda čítala slony a trvala přes 6 hodin. Král si oblékl 7 kilogramů těžkou korunu s diamanty a za celou událost zaplatila místní vláda přes 31 milionů dolarů (698 milionů korun).

Milovník žen

Jeho vlastní matka se o svém synovi vyjadřovala jako o Don Juanovi a také řekla, že její syn raději tráví čas ve společnosti krásných dam, místo toho, aby se věnoval královským povinnostem. Nehledě na to, jak má prý nynější král rád něžné pohlaví, umí být i velmi striktní. Rodiče své třetí bývalé manželky dal uvěznit, jelikož údajně zneužívali vazby spojené s jeho osobou.

Pověst sukničkáře, který údajně vystřídal stovky milenek, neodradila jeho v pořadí už čtvrtou manželku Sutchidu od sňatku.

Jeho třetí manželka si také dříve získala pozornost veřejnosti, když byla natočena na narozeninovém večírku oblečená pouze v kalhotkách. Nyní se ale po boku krále Ramy X. těší zájmu jeho oficiální konkubína Sinínat, kterou bylo možno vidět na fotografiích v kokpitu letounu.

Čtyřdenní pohřeb psa

Králův život nebyl vždy plný skandálů. Následník trůnu se narodil v roce 1952 a studoval převážně v zahraničí, tedy v Anglii a později nastoupil na vojenskou akademii v Austrálii. Velmi rád cestuje po světě, hlavně se s velkou oblibou věnuje cyklistice v Německu nebo Švýcarsku.

Také proslul svojí okázalou láskou k vlastnímu psovi, pudlovi Fufu. Toho dokonce jmenoval maršálem thajského letectva. Když Fufu v roce 2016 zemřel, uspořádal pro něj panovník čtyřdenní pohřební ceremoniál. Tak tomu se říká věrnost až za hrob.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA VÝSTŘEDNÍ ŽIVOT THAJSKÉHO KRÁLE:

Nejčtenější články