Close search

Tesco spouští hlasování ve 13. kole projektu Vy rozhodujete, my pomáháme! Grantový program hlásí rekordní počet přihlášek

Tesco Zdroj: Tesco

Dnešním dnem začíná hlavní fáze 13. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout o vítězných projektech v celkem 70 regionech. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje vítězným projektům finanční podporu. V aktuálním kole maloobchodník rozdělí 3 150 000 korun.

„I v ekonomicky nelehké době nepolevujeme v naší snaze podporovat místní komunity právě tam, kde provozujeme naše prodejny. Za 12 uplynulých kol programu jsme podpořili již 2 300 místních projektů částkou přesahující 50 milionů korun. Naše zákazníky skutečně zajímá, co se děje v jejich okolí a jak mohou sami rozhodnout o tom, která dobročinná organizace získá naši finanční podporu. Proto bylo od začátku programu odevzdáno přes 30 milionů hlasovacích žetonů, čímž se jedná o největší a nejrozsáhlejší iniciativu v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Unikátní grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme oceňuje veřejně prospěšné projekty neziskových organizací v celé republice již od roku 2016. V aktuálním kole grantového programu Tesco obdrželo rekordních 475 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Vítězné organizace v 70 regionech získají 45 000 Kč na uskutečnění svých projektů.

„Financováním komunitních projektů vyjadřujeme podporu hodnotám solidarity a vzájemné pomoci. Je skvělé vidět, že je v občanském sektoru tolik iniciativních hybatelů, jak dokládá i letošní vysoký zájem o grant z programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Současně to poukazuje i na to, že na dobré záměry jsou peníze stále potřeba a v sektoru jich není dostatek. Díky Tescu se tak daří takové aktivity udržet,“ dodává Taťána Plecháčková, ředitelka NROS. 

O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat zákazníci Tesco do 6. srpna 2023 pomocí žetonů, které získají za každý nákup. Hlasovací žeton mohou vhodit do hlasovacích boxů za pokladnami a podpořit tak místní projekt, který je jim nejbližší. V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu.

Více informací o soutěžních projektech získají zákazníci přímo na hlasovacím zařízení, kde jsou projekty představeny. Kompletní seznam soutěžních projektů najdou zákazníci na webových stránkách programu https://itesco.cz/pomahame/. Na webových stránkách mohou zároveň sledovat i průběžné výsledky hlasování, které bude Tesco zveřejňovat každý týden nejpozději ve čtvrtek v průběhu měsíčního hlasování. Celkové výsledky pak budou vyhlášeny nejpozději do 21. srpna 2023. 

Nejčtenější články