Close search

Terminátor burcuje: Zůstaňte kvůli koronaviru doma! A další hvězdy se přidávají

Wikimedia Commons, Bob Doran, CC BY 2.0 Zdroj: Wikimedia Commons, Bob Doran, CC BY 2.0

Poté, co minulý týden ohlásil pozitivní test na koronavirus Tom Hanks, začalo přibývat slavných nejen s podobným údělem, ale také těch, kterým nic není. Nabádají však své fanoušky k obezřetnosti.

V dobách, jako je tato, kdy je potřeba táhnout za jeden provaz a nemyslet jen na sebe, zvyšuje míru optimismu fakt, že i slavní přikládají ruku k dílu a nejde jim jen o to, aby se svezli na módní vlně. Někteří paradoxně šli příkladem už dlouhá léta. Jen se to tak ještě nebralo.

Vlastní karanténa

Zůstaňte doma co nejvíc je to možné. Poslouchejte odborníky, ignorujte pitomce. Spolu to zvládneme,“ říká na videu starší šedivý muž dovádějící s poníkem a oslíkem, které krmí mrkví. Není to jen tak někdo. Na videu z Instagramu je totiž bývalý guvernér a áčková filmová hvězda Arnold Schwarzenegger a u sebe má dva ze svých legendárních mazlíků – poníka Whiskey a oslíka Lulu.

Herec, který se na sociálních sítích často vyjadřuje k různým společenským tématům, doporučuje nechodit do barů, restaurací a vinoték, zatímco venku řádí koronavirus. V Kalifornii, kde Schwarzenegger žije, mají už zakázáno vycházet ven lidé nad 65 let. Jemu je 72.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger),

Modelka Emily Ratajkowski si naordinovala domácí karanténu v předstihu i s manželem Sebastianem Bear-McClardem a německým ovčákem Colombem. Všechno to, samozřejmě, dokumentuje na svých sociálních sítích. „Prosím, pokud můžete, zůstaňte doma několik příštích týdnů a držte si sociální odstup,“ napsala na Instagram.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emily Ratajkowski (@emrata),

A není v tom sama. Orlando Bloom, hvězda série Piráti z Karibiku a seriálu Carnival Row, který se až do vypuknutí epidemie natáčel v Praze, si taky nařídil domácí karanténu. Hned jak byla produkce přerušena a všichni se vrátili do USA. Bloom ve videu zveřejněném na Instagramu doporučuje fanouškům udělat správnou věc, mají zůstat s rodinou doma a v bezpečí. Jeho manželka, zpěvačka Katy Perry, která čeká jejich první společné dítě, z bezpečnostních důvodů přerušila vystoupení v Austrálii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Orlando Bloom (@orlandobloom),

Léta příkladem

Na níže přiložené fotce v ochranném obleku s respirátorovou maskou N95 není nikdo z lékařů či lékařek, ale supermodelka Naomi Campbell, která se bez tohoto outfitu momentálně na veřejnosti neobjevuje. Nejde ale o novinku v její garderóbě. Campbell údajně trpí tzv. misofobií, co je chorobný strach z virů a bakterií. Loni oběhlo internet video, ve kterém vysvětluje, jak se chrání při cestování letadle. Chirurgická rouška je to nejméně V jednorázových rukavicích nejdřív dezinfikovala antibakteriálními ubrousky sedadlo, stolek, opěrky a vůbec všechno, s čím by mohla přijít do styku. Nakonec položí na sedadlo vlastní potah. „Jde o moje zdraví a díky tomu se cítím bezpečně,“ dodává modelka, která tento rituál praktikuje nejen ve veřejné letecké dopravě, ale také v té soukromé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Naomi Campbell (@naomi),

Zpěvačky táhnou

Odborníci už nějakou dobu radí mýt si ruce alespoň 20 vteřin, co se dá odměřit zpíváním písně Happy Birthday. Pro děti je vhodné dvakrát si střihnout Kočka leze dírou... Není divu, že pozadu nezůstaly ani slavné zpěvačky, které postují videa na síť Tik Tok. Gloria Gaynor si tam k umývání rukou zpívá svůj legendární hit I Will Survive a s dětmi podobně u umyvadla dovádí i Mariah Carey.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený G L O R I A G A Y N O R (@gloriagaynor),

Mezi nejnovějšími přírůstky epidemie koronaviru je britský herec Idris Elba, který včera na svém Twittru ohlásil, že měl pozitivní test. „Žijeme v rozděleném světě… ale teď je čas na solidaritu. Je čas myslet jeden na druhého,“ říká v působivém videu.

Tak to zkuste udělat taky.

 

Nejčtenější články