Close search

Teplá bunda i sukně. Jak působit žensky i když je venku pod nulou?

pixabay Zdroj: pixabay

V posledních dnech se o slovo přihlásila už pořádná zima a dokonce někde i sněžení. S některými kousky oblečení už se musíte rozloučit, ale nemusí to být nutně sukně nebo šaty. Ponechte si ženské kousky oblečení, i když už teplota poskakuje kolem nuly.

Sukní a šatů se v zimním období není třeba vzdávat. Stačí sebe a svou garderobu alespoň minimálně přizpůsobit povětrnostním podmínkám a to hlavně díky teplým materiálům a punčochám. Sukně a šaty vám dodají mladistvější vzhled a podtrhnou vaši ženskost. Doplňte je kotníčkovými botami a šik bundičkou. V této době vám postačí péřová bunda nebo kabát. Kdo nemusí mít nutně černou, sáhněte po barvách. Žlutá bundička pro tmavovlásky, tyrkysová či červená pro blondýnky vás rozzáří.

Sukně podtrhne ženskost

Pokud chcete, aby vám bylo opravdu teplo, pořiďte  si sukni z nějakého hřejivějšího materiálu než je bavlna. Tvíd, krul, úplet nebo vlastně jakákoliv látka s podílem vlny(čím víc, tím tepleji) vám zaručí nejen daleko vyšší tepelný komfort, ale i to, že váš outfit bude konzistentní v rámci materiálů. Přeci jen působí tak trochu nepatřičně, když si k vlněnému kabátu vezmete plátěné šatičky.

Nezbytná spodnička

Máte vlněnou sukni, ale stejně vám pod ni fouká ledový vítr? Není nic jednoduššího, než si pořídit spodničku. Spousta zimních (i letních) sukní má spodničku integrovanou, aby se svrchní látka sukně nekasala, ale pokud zrovna té vaší chybí, můžete si pořídit jednu univerzální, kterou budete střídat pod více sukní. Už je na vás, jestli nějakou hladkou nebo bohatší s více vrstvami, případně s tylovým okrajem, který bude vykukovat ze spodního lemu sukně a vytvářet tak zajímavý efekt.

Punčocháče zahřejí

Vlněné punčocháče seženete v prakticky každé galanterii – a nebojte se, vyrábí se už v podstatně lákavějším a modernějším designu než ty rýžkované s vypleteným sedem, které si všichni pamatujeme ze školky.

Pokud se bojíte, že vás bude vlna na nohou škrábat, můžete zkusit pod ty vlněné podvléct obyčejné silonky – pak ale počítejte s tím, že jakmile vejdete do vytápěné místnosti, začnete se takřka okamžitě potit. K metodě dvou vrstev punčocháčů se uchylujte, teprve když venkovní teploty klesnou pod -15 °C, takové teplo v nich je. Super jsou termopunčocháče, které navenek vypadají jako hladké punčocháče, ale zevnitř mají vrstvu teplého fleecu.

Stále in jsou i pletené podkolenky, nadkolenky nebo návleky. Ty vám dodají punc stylu a elegance zároveň.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu