Close search

Televize A11 startuje. Co si pro diváky připravila na první vysílací den?

A11 Zdroj: A11

Od 27. dubna zahájí celoplošné vysílání televize A11. Na co se její diváci mohou těšit a které pořady stojí obzvlášť za zhlédnutí? Přinášíme vám to nejlepší z programu prvních vysílacích dní.

Hlavní zpravodajskou relaci ve čtvrtek slavnostně otevře Bára Hlaváčková, dříve známá především ze zpravodajství Televize Seznam. „Zatímco ve zprávách se budu střídat s dalšími novými kolegy, do obýváků diváků televize A11 zavítám následně pravidelně každý týden s pořadem Mladý svět. Ten bude plný hostů, muziky a retro ohlédnutí za tím, co neodmyslitelně patřilo do našich životů nebo životů našich rodičů, případně prarodičů,” dodává Bára Hlaváčková, jejíž pořad Mladý svět poběží vždy ve večerních hodinách.

Bára Hlaváčková přitom do studia pozve také svého prvního hosta, Aleše Zavorala, ředitele a zakladatele mediální skupiny A11. Ten představí plány a budoucí kroky nové televizní stanice, jež se momentálně uchází rovněž o vysílací práva na první fotbalovou ligu.


Pořad pro horolezce

Následovat bude oceňovaný dokument Everest - Nejtěžší cesta, který natočil mezinárodně uznávaný dobrodruh a horolezec Pavol Barabáš. Pod jeho režií vznikly už desítky dokumentárních snímků z těch nejodlehlejších koutů světa –⁠ nejen o extrémních výpravách, ale také o respektu k přírodě a duchovních hodnotách. Jeho filmy spojuje vždy silný příběh, objevování dosud neznámých míst a výjimečné výkony lidí v extrémních podmínkách.

První díl pořadu Jaroslava Duška

Diváci se mohou těšit i na dlouho očekávanou talkshow Jaroslava Duška s názvem Světlá hodinka s Jaroslavem. Český herec, komik, scenárista, producent a moderátor, který exceloval v celovečerních filmech jako Pelíšky, Pupendo nebo Želary v něm vyzpovídá zajímavého hosta odborníka na lanýže.


Alternativní způsob života nabídne dokument Žít lehce

Večer na televizi A11 poběží dokumentární série Žít lehce, mapující příběhy lidí, kteří žijí svůj sen. V každém díle je představen život jedné osoby, jenž je zároveň sondou do alternativního světa, často na míle vzdáleného od běžného dne většiny z nás. Námět vznikl v roce 2019 pod režií Janka Sedláře, který se se svou ženou a dětmi rozhodl opustit čtyři stěny panelového bytu a přestěhovat se do karavanu tak, aby žil v souladu s přírodou. Na své cestě přitom poznal příběhy mnoha zajímavých lidí, které do série promítl.

První den zakončí kultovní seriál Narcos

První den vysílání pak uzavře kultovní americký kriminální televizní seriál Narcos, který je sondou do života vládce drogového impéria Pabla Escobara. Jednu z vedlejších postav v něm ztvárnil i populární herec původem z Chille Pedro Pascal, který nyní exceloval v současném seriálovém hitu The Last of Us.

Nejčtenější články