Close search

Vědci zkoumali, která zaměstnání jsou nejvíce toxická pro vztah a manželství

Pixabay Zdroj: Pixabay

Najít partnera, se kterým založíte rodinu a strávíte spolu celý život není vůbec jednoduché. Během společně stráveného času se objeví mnoho problémů, které partneři budou muset řešit. Jedním z nich bývá často nevyhovující práce. Jaká zaměstnání přivádějí nejčastěji k rozvodu? 

Některá zaměstnání bývají natolik náročná, že mohou vést ke konfliktům mezi partnery nebo dokonce rozvodům. Týká se to například prací, kdy zaměstnanci přicházejí domů zcela vyčerpáni a často už nemají síly ani náladu se věnovat partnerovi nebo rodině.

Dalším problémem může být nedostatečné finanční ohodnocení, které bude pro pár vytvářet náročnou životní situaci a dávat tak prostor pro konflikty. Vždy samozřejmě záleží na páru, jak spolu bude komunikovat a jestli si bude vycházet vstříc. Dvě americké instituce porovnaly rozvody z roku 2010 a 2015 a přišly na to, že lidé, kteří vykonávají tyto práce, se rozvádějí častěji než ostatní.

Manažeři v kasinu

Jakákoli práce v této oblasti je velmi náročná a zaměstnanci přináší mnoho stresu. Důvodem rozvodu tak mohou být například časté noční směny, stres nebo vysoké vypětí.

Tanečníci

Představitelé této krásné umělecké profese to vůbec nemají jednoduché. Pracují totiž ve velmi soutěživém prostředí a mnohdy musejí svému zaměstnání zasvětit mnoho času kvůli tréninkům nebo cestování. Jejich výkony musí být vždy perfektní, aby se častokrát vůbec udrželi na scéně a tato situace se bohužel může podepisovat na jejich soukromém životě.

Letušky a stevardi

Zaměstnání, které vyžaduje mnoho cestování a nocování mimo domov málokdy přispívá vztahu ke zdravému rozvoji. Letušky a stevardi to v tomto případě nemají vůbec jednoduché. Musejí pracovat dlouhé hodiny a ještě se velmi často nacházejí mimo domov.

Barmani

Toto zaměstnání může údajně také ohrozit partnerský vztah, jelikož má hned několik nevýhod. Barmani často pracují v nočních hodinách, jedná se o práci, kdy musejí jednat rychle a ve stresu.

Telefonní operátoři

Velký stres, agresivita ze strany zákazníků i nízké finanční ohodnocení, všechny tyto skutečnosti mohou mít velmi špatný dopad na manželství. Bohužel telefonní operátoři to nemají jednoduché jak v práci, tak nejspíš ani doma.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA ZAMĚSTNÁNÍ, KTERÁ ČASTO VEDOU K ROZVODU:

Nejčtenější články