Close search

Tajemství vegetariánů: V opilosti jich až třetina podlehne svodům masa

Freepik Zdroj: Freepik

Zpravodajský web Foxnews upozorňuje na neobvyklý průzkum z Velké Británie. Podle něj až třetina vegetariánů pod vlivem alkoholu upustí od svých zásad a dopřeje si maso.

Internetová stránka VoucherCodesPro, která ve Velké Británii prodává slevové kupony, provedla průzkum, do něhož se zapojilo 1 789 vegetariánů. Až 37 procent z nich přiznalo konzumaci masa poté, co toho vypili příliš mnoho.

Vegetariáni a maso

Většina respondentů (63 procent) uvedla, že si stojí za svými osobními stravovacími pravidly, bez ohledu na to, kolik toho večer vypijí. Ale ti, kterým se povede sklouznout na masovou plochu, si zvířata dopřávají docela často.

Až 34 % vegetariánů jí maso pokaždé, když se jdou večer opít. Poměrně často poruší vegetariánská pravidla 26 % a 18 % konzumuje něco, co předtím žilo, jen občas. Nejoblíbenějším masovým pokrmem pro opilé vegetariány je kebab. Na druhé příčce jsou hovězí hamburgry, po nichž následuje slanina, smažené kuře a vepřové klobásy.

Ze všech masožravých vegetariánů si své tajemství před okolím pečlivě střeží 69 %. Šokující? Ani ne. V roce 2014 vznikla pod vedením Humane Research Council studie, podle které až 84 % amerických vegetariánů v určité fázi svého života začne znovu konzumovat maso.

Zdroje informací:
Foxnews.com: One third of vegetarians eat meat when they get drunk

Nejčtenější články