Close search

Tajemství smrti Marvina Gaye: Nepovedla se mu sebevražda, tak přiměl vlastního otce, aby ho zastřelil

Wikimedia Commons/Los Angeles Times, CC BY 4.0 Zdroj: Wikimedia Commons/Los Angeles Times, CC BY 4.0

Legendární soulový zpěvák Martin Gaye zemřel 1. dubna 1984, jenom den před svými pětačtyřicátými narozeninami. Vrahem byl jeho vlastní otec...

Marvin Gaye patří mezi nejslavnější soulové zpěváky historie. V 70. letech minulého století dostal od hudebního vydavatelství Motown smlouvu zaručují absolutní volnost v tom, co bude nahrávat. A k tomu jeden milion dolarů, což byl v té době největší honorář pro zpěváka s tmavou barvou pleti. Jeho soukromý život ale už tak úspěšný nebyl...

Marvin Gaye a jeho život jako na houpačce

Abychom pochopili, co vedlo k smrti slavného zpěváka, musím se vrátit do jeho dětství. Hlavou rodiny byl kazatel Marvin Gay, který doma vládl doma tvrdou rukou. Pro ránu nešel daleko, pil a zřejmě se i převlékal do ženských šatů. Mladý Marvin se od něj distancoval tím, že si k příjmení přidal písmeno a proslavil se jako Marvin Gaye.

Od rodiny se ale nikdy neodstřihl. A to mu vlastně přineslo i tragický konec. Na sklonku roku 1983 se potýkal s depresemi, dluhy a užíval kokain. Přestože v té době slavil obří úspěch, prakticky po celém světě rezonovala jeho písnička Sexual Healing, byl na dně. Byl na tom špatně po psychické i fyzické stránce. A tak se nastěhoval do domu svých rodičů.

Vražda Marvina Gaye

Marvin senior dlouhá léta žárlil na úspěchy svého syna. Když se 1. dubna 1984 pohádali tak, že to přerostlo ve fyzickou potyčku, střelil Marvina juniora do hrudi revolverem, který od něj dostal k Vánocům. Podle svědectví zpěvákova bratra Frankieho, který bydlel v sousedství, pronesl umírající podivná poslední slova. „Dostal jsem, co jsem chtěl… Nemohl jsem to udělat já, tak jsem ho k tomu donutil..." řekl prý Marvin Gaye.

Nedává vám to smysl? Zpěvák se pár dní před smrtí snažil spáchat sebevraždu a vyskočil z jedoucího auta. Nepovedlo se mu to. A tak do toho zatáhl svého otce.

"Dokázal tři věci. Vymanil se ze svého zoufalství. Matce přinesl úlevu tím, že konečně dostal manžela z jejího života. A potrestal otce tím, že zbytek jeho života bude mizerný... Můj bratr přesně věděl, co dělá," řekla později zpěvákova sestra, podle které Marvin vlastně přinutil svého otce k vraždě.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Marvin Gaye; Killing of Marvin Gaye
History.com:
Marvin Gaye is shot and killed by his own father

Nejčtenější články