Close search

Tajemství porotce StarDance Chlopčíka: Spoustu let nemohl vidět své dítě

ceskatelevize.cz Zdroj: ceskatelevize.cz

Na veřejnost působí přísně, skoro jako muž s kamennou tváří. Porotce taneční soutěže StarDance Zdeněk Chlopčík ale sám říká, že je přísný jenom z profesního hlediska. V soukromí je naopak citlivý a o to více na téma, které je citlivé pro každého rodiče - téma děti.

Původně chtel učit na průmyslovce

Zdeněk začal tančit už v 17 letech, po základním kurzu tanečních. Ačkoliv jeho představa o budoucnosti byla zcela jiná. Původně chtěl učit technický obor na průmyslové škole, proto také šel studovat na strojírenskou fakultu. Nakonec zvítězila láska k tanci a tak začal závodně tancovat.

Oženil se s taneční partnerkou

U tance potkal i svoji první manželku. Nejdřív spolu tančili v páru, poté se vzali a po deseti letech neplánovaně počali dcerku Andreu. Nicméně tance se mladí manželé vzdát nechtěli a tak jim v době tréninku vypomáhaly babičky. Zdeňkovi bylo v té době už přes třicet let a narozením dcery pro něho život získal na novém rozměru, jakoby ožil a začal si ho více užívat. S dcerou měli velmi blízký a hezký vztah a Zdeněk ji velmi miloval.

Následoval rozvod a soudní tahanice

Po nějaké době se se svoji ženou Zdeněk rozešel kvůli jiné ženě. Zezačátku však bylo všechno v normě, Zdeňkův vztah s dcerou nebyl narušen, vídal ji, kdy chtěl a prakticky se nic moc nezměnilo. Soud manželství rozvedl při prvním stání a všechno vypadalo pozitivně. U Zdeňka a jeho nové partnerky, kterou si později i vzal, zůstávala jeho dcerka velmi ráda a naopak se jí nechtělo vracet domu k mamince.

Po nějaké době Zdeňkovi jeho první žena zavolala a řekla mu, že už dceru nikdy neuvidí. To byl pro něho šok a tak se za nimi vydal do Sokolova, kde bydleli. Zdeněk zjistil, že matka dcery chce jejich dceru nechat přejmenovat a adoptovat ji svým novým partnerem. Zdeněk okamžitě zašel za právníkem a situací se začal zabývat soud. Tím začaly tahanice o dceru, kterou to dost psychicky zmáhalo, proto Zdeněk složil zbraně a kontaktu se raději vzdal. Chtěl počkat na dobu, až se dcera bude chtít s ním stýkat sama.

Usmíření

V ten okamžik začal Zdeněk neskutečně trpět. Problémy, které v sobě dusil skrýval za enormní nálož práce a víkendy vždycky prakticky probrečel. Nemohl se srovnat se ztrátou dcery, která ho tížila stále víc. Poprvé se s dcerou dostal do kontaktu až když mu odepsala na blahopřání k jejím dvacátým narozeninám. Když se potom Zdeněk poprvé objevil v televizi jako porotce StarDance, začali si dopisovat a dokonce se po dlouhých čtrnácti letech sešli.

Nyní udržují přátelský vztah. Vedle jeho dcery Andrey, má Zdeněk další dvě děti se svojí druhou manželkou Brigitou, kterou také potkal při tancování. Dnes spolu vlastní taneční školu a jak sám Zdeněk říká, rodina je to nejhezčím co ho mohlo v životě potkat.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu