Close search

Tajemství muže, který nestárne: Co jí člověk, jenž vypadá na 20, ale je mu přes 50?

Unsplash Zdroj: Unsplash

Přirovnávají jej k Dorianu Grayovi ze slavného románu Oscara Wildea. Bývalý zpěvák a model Chuando Tan je světovým unikátem. Patrně se nenajde nikdo, kdo by mu tipoval správný věk. Jak dosáhl toho, že i po padesátce vypadá jako mladý muž?

Chuando Tan pochází ze Singapuru, v 80. letech pracoval jako model, v následující dekádě nastartoval krátkou kariéru popového zpěváka. Poté přešel do zákulisí a dodnes je fotografem. Důvod, proč vyvolává mimořádný zájem tkví podle webu Brightside.me v tom, že byť se Chuando narodil v roce 1967, stěží by mu někdo mohl tipovat víc jak třicet let.

Věčně mladý Chuando Tan

Založil jsem si účet na Instagramu, protože mi někteří přátelé řekli, že klienti by v dnešní době chtěli vědět, jak jsou fotografové úspěšní i na sociálních sítích. Abych opepřil svůj profil, zveřejnil jsem několik fotografií sebe sama,“ cituje Tana web Brightside.me.

A prý to všechno začalo už první fotografií. Jeho followeři si okamžitě všimli, že Tan se nemění a nevypadá, že mu je přes 50 let.

Okamžitě se vyrojily i teorie, proč je tomu tak. Někteří lidé si myslí, že je to všechno o genetice, jiní zase namítají, že jde o místo, kde žije. Singapur má čistý vzduch, dobré zdravotnictví a vysoce kvalitní potraviny. Je tomu ale opravdu tak?

Recept na věčné mládí?

Tan se řídí i u nás známou zásadou - jste to, co jíte. Věří, že zdravotní stav člověka a jeho vzhled závisí ze 70 % na jídle a zbytek představuje cvičení. Podle toho i vypadá Tanův běžný den. Ke snídani si dopřeje 6 vařených vajec, ale kvůli cholesterolu sní pouze 2 žloutky. Kromě toho vypije sklenici mléka. Někdy ke snídani přidá avokádo s bobulovým ovocem. Tak prý získá dostatek bílkovin a energie pro start nového dne.

Na oběd sní kuře s rýží, grilovanou zeleninou a rybí polévku. Jeho jedinou slabinou je zmrzlina, ale tu konzumuje pouze v první polovině dne. Večer má obvykle na talíři salát z čerstvé zeleniny. Pije hodně vody, ale vyhýbá se kávě a čaji. Kromě toho nepije alkohol a nekouří.

Tan dělá silový trénink 4krát týdně, většinou ne déle než 30 minut. Poté následuje kardio, byť kvůli zranění kolena neběhá, ale kráčí rychlým tempem na běžeckém pásu. Navíc se každý den snaží plavat asi hodinu.

Mládí je v hlavě

Vyzkoušel jsem spoustu různých zaměstnání, až jsem zakotvil u toho, co se mi opravdu líbí. Miluji lidi, miluji komunikaci a rád fotím. Pokud budete dělat, co se vám nelíbí, budete se cítit špatně a samozřejmě to neprospěje vašemu zdraví,“ vysvětluje Tan důležitost psychické pohody, protože všechno, co děláme, ovlivňuje i naši psychiku a následně tělo.

Také se snaží nechodit spát po 23. hodině, protože podle něj práce v noci nebo dlouhé sledování filmů neprospívá zdraví. A aby se dobře vyspal, už 5-6 hodin před spánkem přestane jíst. „Věřte mi, jít spát brzy stojí za to. Když budete mít dostatek spánku, budete moci dělat během dne více věcí, než když budete pracovat v noci.

Je to všechno? Patrně ano. Tan odmítá nařčení z plastických operací, připouští jen barvení vlasů kvůli šedinám...

Zdroje informací:
Brightside.me: How a Man That Looks 20 at 50 Lives and What His Diet Is Like

Nejčtenější články