Close search

Kabelka Alžběty II.: Královna s její pomocí posílá tajné signály služebnictvu

Instagram Zdroj: Instagram

Britská královna Alžběta II. patří mezi vážené monarchy, kteří dbají na dobrou reprezentaci své země. Přísná etiketa jí navíc nepovoluje žádnou trapnou situaci na veřejnosti. A k tomu jí pomáhá i kabelka, kterou dává tajné povely svému služebnictvu.

Královna Alžběta II. se za 66 let svého působení na královském trůnu naučila nejednomu triku, jak důstojně zvládnout nečekanou nebo nepříjemnou situaci. Pomáhá jí v tom i kabelka její oblíbené značky Launer. Existuje série nenápadných pozic kabelky, podle kterých se její doprovod řídí. Jaké to jsou?

Pozor na ruce

Pokud by se vám jednoho dnes poštěstilo setkat se britskou královnou, dávejte pozor ve chvíli, kdy si kabelku přenese z jedné ruky na druhou. To totiž bude signálem pro její služebnictvo, že s vámi chce ukončit rozhovor.

Kabelka na stole

Královna se účastní velkého množství oficiálních a slavnostních večeří. Někdy se ale rozhodne, že podobné setkání chce ukončit dříve, než bylo původně v plánu. V takové situaci položí svoji kabelku na stůl, což bude znakem pro obsluhu, že večeře by během pěti následujících minut měla skončit. Veškerá tato ukončení ale prý probíhají velmi zdvořile a diskrétně, takže si většinou nikdo z přítomných žádného signálu nevšimne.

Okamžitá záchrana

Pokud se královna odhodlá k gestu, že odloží svoji kabelku na zem, je to znamení, že si dané konverzace neužívá a chtěla by ji ukončit co nejrychleji.

Podobný signál může vyslat i prostřednictvím svých šperků. Když Alžběta II. otáčí jedním ze svých prstenů, je to pro služebnictvo okamžitý signál, že jí je konverzace nepříjemná a potřebuje místnost ihned opustit.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA KRÁLOVNU ALŽBĚTU II. A JEJÍ LEGENDÁRNÍ KABELKU!

Nejčtenější články