Close search

Tajemství kouzla Heleny Růžičkové: Muže přitahovala jako magnet, i když vážila přes 200 kilo

Facebook Zdroj: Facebook

Téměř před týdnem si veřejnost připomínala výročí jejího úmrtí. Nezapomenutelná herečka, která mohla energii a vitalitu rozdávat. Lidé si ji pamatují hlavně jako urousanou panímámu ze slavné Troškovy trilogie Slunce, Seno... V soukromém životě to však byla noblesní dáma, která měla slabost pro muže a muži měli slabost pro ni.

Touha být baletkou

Odmalička toužila stát se baletkou. Otec ji vedl k umění, což se později ukázalo jako dobrý tah. Helena se odmala chtěla dostat k divadlu a i když se jí sen o kariéře baletky nakonec rozplynul, stala se z ní uznávaná herečka, která hrála v divadle i ve filmu a její osobitý styl může těžko někdo napodobit.

Liberální výchova

Rodiče Helenu odmala brali jako rovnoprávného člena rodiny a nezakazovali jí ani cigarety. Svoji první cigaretu si prý zapálila už ve čtyřech letech a kouření se nevzdala ani poté, když jí v roce 2002 diagnostikovali rakovinu. Možná právě liberální výchova se zasloužila o Heleninu otevřenou a nezakomplexovanou povahu.

Cesta k herectví

Od čtyř let také navštěvovala baletní školu a účinkovala v Národním divadle. Na dráhu baletky však musela zapomenout, když radikálně přibrala na váze. Vystudovala Vyšší zdravotnickou školu a po škole se věnovala práci zubní laborantky, jelikož se marně hlásila na DAMU, kam ji nepřijali. Touha po divadlu však neutuchala, a tak začala Helena pracovat jako choreografka v mladoboleslavském divadle. V polovině 50. let se vdala za herce Jiřího Růžičku, který ji přivedl k filmu.

Zpočátku dostávala vedlejší role. Její váha, která přesahovala 200 kilogramů, ji předurčovala k veseloherním rolím. Slavná začala být především díky roli Heduš Homolkové a Marie Škopkové z filmů Slunce, seno…

Věštila budoucnost

Po své mamince zdědila nadpřirozené schopnosti, viděla do budoucnosti, a tak začala lidem věštit jejich osud. Herečka měla obrovské přesvědčovací schopnosti – co řekla, to platilo a po letech vyšlo najevo, že se její věštby skutečně naplnily. Dokonce Česku předpověděla povodně, které opravdu v roce 2002 ochromily naši republiku, a také útok na newyorská dvojčata.

Kouzlo osobnosti

Helena Růžičková byla velká dáma, nejen vzhledově, ale měla obrovské srdce a charisma, jež učarovalo nejednomu muži, se kterým se potkala. Na nic si nehrála. Chovala se ke všem stejně. Nerozlišovala, jestli se právě baví s prezidentem nebo šatnářkou. Byla jazykově vybavena a tak byla zvána na různé politické večírky, kde se seznamovala se zahraničními státníky. Ani tam si v konverzaci nebrala servítky a právě proto ji společnost tolik zbožňovala.

Její přímočarost a upřímnost přitahovala muže jako magnet. I když byla od padesátých let šťastně vdaná, říkávala: „Můžu spát s jinými muži, ale nikdy nesmím být manželovi nevěrná.“ Z tohoto moudra je vidno, že se Helena milostným úletům nebránila a není tajemstvím, že po ní pálili vždy krásní muži, i když jednoho času vážila i 250 kilo. Dnešní dietářky by se od ní mohly učit. Byla sama sebou a to na ní bylo tak obdivuhodné.

 

Nejčtenější články