Close search

Sympatie k Hitlerovi i náročné rozvody: Jaké další problémy zažívala britská královská rodina?

YouTube Zdroj: YouTube

Britská královská rodina poslední týdny intenzivně řeší přátelství prince Andrewa a zesnulého miliardáře Jeffreyho Epsteina, který čelil obvinění ze zneužívaní nezletilých dívek. Nyní se americká vyšetřovací služba bude zabývat tím, zda se i syn královny Alžběty II. podílel na trestních činech, ze kterých byl obžalován Epstein. Tato sledovaná kauza může výrazně otřást pověstí britských monarchů a přitom se ani zdaleka nejedná o první skandál.

Princ Andrew a finančník Jeffrey Epstein, který skončil ve vazbě kvůli zneužívání mladistvých, byli dříve v těsném kontaktu a syna královny jedna z obětí sexuálního zneužívání obvinila z toho, že i on s ní měl pohlavní styk. Celá kauza je sice teprve ve stádiu vyšetřování, ale již nyní princ Andrew výrazně pocítil, jaký dopad má toto nevhodné přátelství. Údajně zasáhl jeho straší bratr princ Charles a nyní je vévoda z Yorku oficiálně zproštěn jakýchkoliv královských povinností a dokonce se nedočká narozeninové oslavy ke svému šedesátiletému výročí. Tento skandál ale ani zdaleka není první, který otřásá královskou rodinou. V průběhu moderní historie se mnozí členové královské rodiny postarali o pořádný rozruch.

Sympatie k Hitlerovi

Strýc britské královny, Eduard VIII. se v první polovině dvacátého století postaral o pořádné problémy pro britskou monarchii. Nejenom že si vzal rozvedenou Američanku Wallis Simpson, ale také sympatizoval s Adolfem Hitlerem. Jeho manželku dokonce představitelé britské vlády podezřívali z toho, že Hitlerovi donášela tajné informace, které jí tehdejší král prozrazoval. Později se Eduard VIII. vzdal trůnu a králem se stal jeho mladší bratr a otec nynější královny, Jiří VI.

Tajná láska

I když nyní musel následník trůnu princ Charles zasáhnout proti vlastnímu bratrovi kvůli skandálu s miliardářem Epsteinem, sám se dříve postaral o velký a neblahý zájem britské společnosti. Princ Charles a princezna Diana žili dlouhé roky v nešťastném manželství, jelikož, jak se později ukázalo, princ dlouhodobě miloval jinou ženu, Camillu Parker-Bowles. Princezna Diana svá oprávněná podezření nesla velmi špatně a dokonce se jednou vědomě zřítila ze schodů ve čtvrtém měsíci těhotenství, když nosila pod srdcem prince Williama. Tohoto činu se dopustila údajně pouze proto, že si chtěla od svého manžela vydobýt trochu pozornosti. Později se manželský pár rozvedl a 31. srpna 1997 lady Diana zemřela při tragické autonehodě v Paříži.

Náročný Harry

Problémy královské rodině působil také mladší ze synů prince Charlese, Harry. V mládí se princ Harry proslavil velmi bujarou povahou a na svém kontě má například problémy s alkoholem a lehkými drogami, jako například marihuanou. Tehdy prince Harryho, kterému bylo pouhých 17 let, poslal jeho otec do odvykacího zařízení. I když tam byl mladý muž údajně pouze jediný den, o velký rozruch se tímto způsobem postarat dokázal. Později fotografové prince Harryho vyfotili, jak šel na jeden z večírků v uniformě nacistického vojáka, nebo na veřejnost unikly nahé snímky Harryho, když trávil čas s přáteli.

Rozvedená princezna

Vrásky své matce přidala i jediná dcera královny, princezna Anne. Skoro po dvaceti letech manželství se totiž v roce 1992 rozvedla se svým mužem, profesionálním jezdcem Markem Phillipsem. Skoro záhy ale vyšlo najevo, že princezna byla zamilovaná do Timothy Laurence, který pracoval pro královskou rodinu. Jakmile byl rozvod dokončen, dcera královny oznámila, že chystá další svatbu právě s Laurencem.

Nevhodný výběr

Tímto způsobem částečně zopakovala osud své tety, princezny Margaret, která se v polovině dvacátého století zamilovala do kapitána královského letectva Petera Townsenda. Problém byl v tom, že muž už byl ženatý. I když se Townsend rozvedl a zasnoubil se s princeznou, jejich vztah skončil o dva roky později a nikdy spolu oficiálně neuzavřeli sňatek. Margaret si později vzala fotografa Antonyho Armstrong-Jonese. S ním se ale v roce 1978 rozvedla, což opět vyvolalo velký skandál.

PODÍVEJTE SE NA ČLENY KRÁLOVSKÉ RODINY, KTEŘÍ SE POSTARALI O POŘÁDNÝ ROZRUCH.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu