Close search

Svět Her o trůny se vrací. Autor prozradil podrobnosti o novém seriálu. Draci zmizí, přibudou království

HBO Zdroj: HBO

Legendární seriál Hra o trůny už sice oficiálně skončil, tvůrci i televizní stanice HBO se však nehodlají vzdát tak oblíbeného projektu. Intenzivně se proto pracuje na přípravách prequelu. Autor celého fenoménu George R. R. Martin nyní poprvé poodhalil některá tajemství nového seriálu.

Co je zjevné? Už nyní mezi autorem a tvůrci tzv. prequelu (děj se tedy bude odehrávat před úůvodním dějem seriálu Hra o trůny, pozn. red.) panují spory kolem názvu seriálu. Pracovní pojmenování zní Bloodmoon, autor knih Martin však preferuje název The Long Night. Tak se ale jmenoval jeden z dílů seriálu Hra o trůny, takže by mohlo dojít k určitému zmatení publika. Martin proto také uvedl, že by mu nevadil název The Longest Night.

Mnoho postav

Pokud se seriál Hra o trůny kromě své kvality a krutosti něčím proslavil, pak to bylo velké množství postav, které se na televizní obrazovce objevily. Pokud jste tedy měli problém zapamatovat si některá jména, podobná situace vás bude očekávat i v prequelu. Seriál totiž nebude mít žádnou hlavní postavu.

Roztříštěné Západozemí

Zatímco v seriálu Hra o trůny bylo v Západozemí, kde se děj snímku odehrával, celkem sedm království, pak v prequelu bude situace zcela jiná. Objeví se také velké množství malých království, mezi která v té době bylo Západozemí roztříštěno. Tvůrci prozradili, že by se mělo jednat přibližně o sto různých království.

Hrdý dávný rod

Rod Starků, který fanoušci znají velmi dobře, patří mezi nejstarší rody v Západozemí. Proto se také objeví i v připravovaném seriálu. Kromě Starků se příznivci mohou těšit i na zajímavé tvory, jakými jsou zlovci nebo mamuti. Autor však prozradil, že draci v seriálu nebudou.

Bez Lannisterů

Zatímco Starkové se v prequelu objeví, další slavný rod Lannisterů fanoušci nejspíše neuvidí. Alespoň ne hned ze začátku. Avšak slavná Casterlyova skála, která byla sídlem Lannisterů, existovala již v té době. Možná se tedy objeví slavná postava Lanna Chytrého, který se stal zakladatelem slavného rodu Lannisterů.

PODÍVEJTE SE V GALERII NA VÝJEVY ZE SERIÁLU HRA O TRŮNY A NA INFORMACE O NOVÉM SERIÁLU: 

Nejčtenější články