Close search

Svatba Paula Newmana: S herečkou Joanne Woodward mu to vydrželo přes 50 let

Wikimedia Commons/20th Century Fox, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/20th Century Fox, Public domain

Jedno z nejdéle trvajících hollywoodských manželství začalo 29. ledna 1958, kdy se Paul Newman v Las Vegas oženil s herečkou Joanne Woodward. Vydrželi spolu dlouhých 50 let.

Dvojice se poprvé setkala na začátku padesátých let, kdy oba dostali role na Broadway. Šlo o romantické drama Piknik. Představení bylo úspěšné a díky tomu se Paul Newman a Joanne Woodward pak uchytili v Hollywoodu.

Manželství Paula Newmana a Joanne Woodward

Když se oba objevili před kamerou ve filmu Dlouhé, horké léto (1958), už spolu nějakou dobu žili. Zatím ale jen jenom tajně. Čekali totiž, až bude u konce jeho rozvodové řízení s Jackie Witte. Jakmile byl svobodný, zamířili do Las Vegas, kde se 29. ledna 1958 vzali. Líbánky strávili v londýnském hotelu Connaught.

V roce 1968 si Newman zkusil i režii a natočil snímek Rachel, Rachel, v němž hrála hlavní roli jeho manželka. Po premiéře řekl novinářům, že Joanně se kvůli němu „vzdala své kariéry“, a proto film režíroval „pro ni“. V té době měli tři dcery a žili v Connecticutu, daleko od záře reflektorů Hollywoodu. A aby toho nebylo málo, herec obhajoval pevnost svého manželství kvůli spekulacím o jeho nevěrách dlouho. Jednou třeba umístili do Los Angeles Times celostránkový inzerát, ve kterém tvrdili, že jsou spolu stále šťastní.

Později se ale ukázalo, že manželství přečkalo těžké časy. Napětím byla poznamenaná i jejich další spolupráce na snímku Vliv gama paprsků na měsíček zahradní (1972). A stmelila je tragédie. Newmanův syn Scott, kterého měl s Jackie Witte, zemřel v roce 1978 na předávkování drogami.

Paul a Joanne oslavili 50. výročí svatby v lednu 2008. O několik měsíců později se ale objevila zpráva, že mu byla diagnostikována rakovina plic. Paul Newman zemřel 26. září 2008 ve věku 83 let. Joanne Woodward ještě žije, je jí 92 let.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Paul Newman
History.com: Paul Newman and Joanne Woodward marry

Nejčtenější články