Close search

Stylistka jídla a tvůrce zdravých receptů ElaVegan: "Veganství bylo nejlepším rozhodnutím v mém životě"

Instagram Zdroj: Instagram

Základem zdraví je zdravá výživa. Kdy jindy než 16. října, tedy na Světový den výživy, bychom si to měli připomínat? Inspirace na zajímavé recepty, které nás povzbudí a dodají energii , aniž bx zatížily náš organismus, není nikdy dost. Takovou inspirací je i veganská kuchařka ElaVegan, která nabízí kulinářské tipy pro každého.

Vše, co každý den sníme, se odrazí na našem zdraví. Nezáleží jestli nejdříve na tom psychickém, nebo fyzickém, protože psychika i fyzické tělo jsou vzájemně propojeny. ElaVegan je další z těch, kteří kráčejí ve stopách slavného Hippokrata, další z těch, kteří věří, že naše strava je naším lékem. Věřit však nestačí, je třeba konat. A právě pro praktické konání se hodí nejrůznější tipy zkušenějších.

Stále více lidí přemýšlí nad tím, co jedí. Kuchařek máme každý doma tucet, ale jak často je otevíráme? V dnešním světě moderních technologií lidé dávají přednost online receptům jako pohodlnější variantě kuchařek. A ještě pohodlnější je, když je k online receptu i krátké instruktážní video. Proto je ElaVegan tak oblíbená. Navíc nenutí do žádných drastických změn.

I malá změna v jídelníčku se cení

Změnit jídelníček ze dne na den? To může člověka demotivovat. Postupná změna se počítá také, navíc zaručuje dlouhodobější výsledky. Takže jedno zdravé jídlo denně bude podle Ely ideální výchozí pozicí. Není to tedy vlastně Ela, ačkoli se takto profiluje na svém blogu a sociálních sítích a lidé ji tak oslovují. Její jméno je Michaela.

Propagátorka veganské kuchyně

Instagramový profil ElaVegan sleduje 903 tisíc lidí z celého světa. I to je důkaz, že se lidé zajímají o to, co do svého těla dávají. Chtějí jíst tak, aby se jim lépe žilo. Hledají inspiraci.

„Jsem stylista jídla, tvůrce receptů, fotografka a spisovatelka pro ElaVegan.com. Být kreativní v kuchyni a jíst zdravé veganské jídlo je moje vášeň,“ napsala o sobě inspirativní propagátorka veganské kuchyně a zdravé stravy vůbec.

Cesta k veganskému způsobu života

Michaela odmala miluje zvířata, takže už v šesti letech úplně přestala jíst maso. Zájem o to, co jí a láska k zvířatům ji postupně přivedly až k veganství. V září roku 2011 se stala veganem, tzn. že se omezuje výhradně na stravu rostlinného původu.

Veganskou stravou si vyléčila akné, které trápí spoustu lidí, ale ne každý se kvůli akné dá na cestu veganství. Michaela svému veganství však dává i duchovní rozměr. Cítí, že má více energie. To, že nepodporuje živočišný průmysl, jí mělo přinést vnitřní mír.

„Veganství bylo nejlepším rozhodnutím v mém životě,“ uvedla na svém webu Michela.

Bez cukru a bez lepku

Mezi recepty ElaVegan pochopitelně nenajdete nic živočišného původu, přesto tam je k dispozici snad vše, na co jen pomyslíte. Všechna jídla vypadají lahodně a dají se poměrně rychle připravit. Michaela nabízí inspiraci na nejrůznější polévky, těstoviny, pizzu, také koláče nebo sušenky. Většina receptů je navíc bez cukru a lepku!

ZDRAVÉ JÍDLO, PO KTERÉM BUDETE MÍT DOSTATEK ENERGIE NA CELÝ DEN! INSPIRUJTE SE VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články