Close search

Stydíte se za svůj vzhled? Zahoďte přehnané nároky, sociální sítě jenom zkreslují realitu

Pixabay Zdroj: Pixabay

S přibývajícím množstvím teplých dnů a neúprosně se blížícím letním počasím přichází období, kdy přijde na řadu lehké a krátké letní oblečení i nutnost obléknout si plavky. Tento čas je pro mnohé lidi a teenagery velmi stresující, jelikož se za své tělo mnozí stydí natolik, že se na poslední chvíli uchylují k drastickým dietám a změnám životního stylu.

V průběhu let průzkumy v Británii ukázaly, že své tělo nemá rádo až 75 procent žen. Dokonce 66 procent jsou jím doslova zahanbeny, což jim velice komplikuje každodenní i manželský život. Skoro třetina žen se z tohoto důvodu miluje potmě, jelikož nechce svému partnerovi připadat neatraktivní.

Podobným neduhem netrpí jenom dospělí, podle nejnovějšího průzkumu až třetina mladistvých není spokojena se svým vzhledem. Tyto výsledky jsou podle organizace Mental Health Foundation, která se tímto tématem dlouhodobě zabývá, zcela alarmující. U mladých lidí totiž tyto úzkosti mohou s postupem času vyústit v deprese a dokonce v pokusy o sebevraždu.

Přehnané nároky

Celý tento fenomén dokonalých těl velmi negativním způsobem ovlivňují sociální média. Svým uživatelům totiž nabízejí zcela zkreslenou a mnohdy velmi výrazně upravenou verzi skutečnosti. Je důležité si uvědomit, že pro mnohé uživatele sociálních sítí, kteří aktivně pomocí atraktivních fotografií sbírají sledující, se často jedná o formu výdělku, takže jejich příspěvky s realitou nemají absolutně nic společného.

Každý jiný

I když existují odvětví na trhu, která nás přesvědčují o opaku, ideál krásy neexistuje. Kosmetické i módní značky v průběhu let mění své preference ty prodávají svým zákaznicím. Tento postup má ale se skutečným životem velmi málo společného. Psychologové také tvrdí, že lidé by v posuzování vzhledu na sebe neměli být tak přísní, jelikož každý jedinec má svůj vlastní ideál krásy a ten se rozhodně nemusí shodovat s výjevem na obálce časopisu.

I dlouhodobé vztahy vyžadují od partnerů mnohem více než jen atraktivní vzhled. Lidé ve výsledku nakonec vždy zjistí, že je to lidská povahu a chování, které jsou ve skutečnosti nejdůležitějšími hodnotami pro šťastný vztah.

Nejčtenější články