Close search

Stromek z rukavic a Darth Vader v betlémě: Ve světě se nebrání bláznivé vánoční výzdobě

reddit Zdroj: reddit

Vánoční svátky se neúprosně blíží a teprve nyní mnoho lidí začíná přemýšlet o tom, jak vyzdobit svůj dům. Zatímco jedni neváhají a rovnou si jdou do obchodu koupit vánoční ozdoby, ti druzí se snaží být kreativní a spoléhají se na svůj umělecký talent. Navíc není tajemstvím, že finanční situace mnoha rodin často nepřeje velkým nákupům a v takové chvíli fantazie některých lidí nezná hranic.

Dá se říct, že Američané jsou nekorunovaní králové podomácku vyrobených ozdob. Aby vyzdobili svůj dům a moc nezatěžovali rodinný rozpočet, nápady pro vlastnoručně vyráběné vánoční ozdoby sbírají všude možně. Často tak opravují staré dekorace, například při vyklízení sklepa narazí na jinak nepoužitelný poklad a vyrobí z něj jedinečné ozdoby. Protože se většinou mnoho předmětů, které máme běžně po ruce s troškou představivosti dá použít jako vánoční výzdoba.

Velká výzdoba

Protože Američané začínají zkrášlovat své domy a zahrady skoro ihned po konci oslav dne Díkůvzdání, které se koná koncem listopadu, mají spoustu času na vychutnání slavnostní nálady. Už během posledního listopadového víkendu se dají spatřit ozdobené stromky a vánoční osvětlení. S každým dalším dnem zářících stromků a dekorací přibývá čím dál více. Až mnohdy nastane situace, kdy celá čtvrť ve večerních hodinách osvětluje ulici lépe, než slunce během dne.

Samozřejmě tam nechybí sousedská spolupráce, ale ani soupeření. Lidé se předhánějí v tom, kdo použije nejvíce vánočních dekorací. Někdy ale může být zdobení natolik vyčerpávající a plány tak velkolepé, že jednoduše ozdoby nestačí a lidé přizvou na pomoc fantazii. Následně pak vznikají velmi zajímavé výtvory, které dlouhé měsíce baví někdy i celý internet.

PODÍVEJTE SE NA NEJZÁBAVNĚJŠÍ VÁNOČNÍ VÝZDOBU VE SVĚTĚ:

Nejčtenější články