Close search

Stres se nevyhýbá ani miliardářům: Jak Gates nebo Bezos zvládají náročné situace?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Silný stres ovlivňuje životy milionů lidí po celém světě. Ať už se jedná o vyčerpávající pracovní zátěž nebo rodinné problémy, tento faktor je v dnešní hektické době všudypřítomný. I velice úspěšní lidé pravidelně bojují s velkou psychickou zátěží, ale mají různé triky, které jim pomáhají stres zvládnout. 

Stres je strašákem moderní doby, jelikož k jeho vzniku postačí pouze pocit jedince, že požadavky okolí převyšují jeho reálné možnosti. I když se stres dokáže objevit celkem rychle, zbavit se ho bývá náročné a mnozí lidé s ním bojují roky. Dlouhodobá psychická zátěž ale může mít negativní vliv na lidské zdraví, proto je důležité se naučit, jak stres zvládat. Takto s ním bojují vysoce vytížení lidé, kteří se díky své velké míře úspěchu a zodpovědnosti se stresem potýkají skoro denně.

Oprah Winfrey

Americká moderátorka a mediální ikona Oprah Winfrey si prošla velmi dlouhou cestou ke svému kariérnímu vrcholu. Winfrey se ještě v devadesátých letech stala první Afroameričankou, která se dostala na seznam nejvlivnějších osobností v USA. Díky úspěchu svého televizního pořadu si získala srdce desítek milionů lidí a lámala rekordy sledovanosti. Postupem času se pustila i do podnikání, odstartovala mezinárodní produkční společnost a psala knihy. Kvůli takto nabitému pracovnímu programu pro ni stres nebyl žádnou novinkou. V rozhovoru z roku 2015 Winfrey prozradila, jak si s touto nepříjemnou zátěží dokázala poradit. „Když jsem se dostávala do stresu, odebrala jsem se do prázdné místnosti, zavřela dveře a prostě dýchala. Kdykoli jsem ve stresu, zavřu za sebou dveře a prostě sedím a zhluboka dýchám,“ uvedla Winfrey.

Bill Gates

Dříve nejbohatší muž planety a zakladatel společnosti Microsoft se se stresem potýká velmi často. Nejenže tento technologický magnát vede jednu z nejvlivnějších společností na světě, která ovlivňuje životy milionů lidí, ale také se věnuje charitě a vychovává se svojí ženou tři děti. Gates v roce 2009 prozradil techniku, díky které se mu dlouhodobě daří zvládat náročné a stresové situace. Tuto radu mu dal jeho dobrý přítel a miliardář Warren Buffett, který podle Gatese tvrdí, že lidé by se ve svém životě měli zaměřit pouze na to nejdůležitější. Na určité základy. „Podle mého názoru je to geniální postoj,“ tvrdí Gates.

Jeff Bezos

Zakladatel internetového gigantu Amazon a nejbohatší muž na světě Jeff Bezos má zcela jasno v tom, jak se se svým stresem může vypořádat. Stres podle něj plyne ze situací nebo úkolů, které můžeme mít pod kontrolou, ale z nějakého důvodu nemáme. „Moje hladina stresu okamžitě klesá ve chvíli, kdy zvednu telefon a udělám jeden obyčejný telefonát, napíšu e-mail nebo cokoliv jiného, co se vztahuje k řešení úkolu, na kterém pracuji,“ uvedl Bezos.

Kristen Bell

Tato americká herečka přiznala, že se od mládí potýká s úzkostmi a stresem kvůli své práci. Dokonce od lékařů dostala medikamenty, které musí brát. Z tohoto důvodu také mnoho času věnuje tomu, jak se zbavit napětí přirozenými způsoby. Bell přiznala, že nemá jeden konkrétní trik, který by jí pomáhal, ale pro uklidnění například vaří, poslouchá hudbu, medituje, zahradničí nebo tráví čas se svojí rodinou.

JAK STRES ZVLÁDAJÍ MILIARDÁŘI ZJISTÍTE V GALERII:

Nejčtenější články