Close search

Strava a suchá pleť: Škodí nedostatek tekutin a ryb, pomáhá vaječný žloutek a pomerančový džus

Unsplash Zdroj: Unsplash

V chladných měsících, kdy se pohybujeme zejména ve vytopených prostorech, se můžou potíže se suchou pokožkou ještě zhoršit. Magazín Eat This připravil několik tipů, jak s tím bojovat stravou.

Suchá pokožka může být frustrující a nepříjemná, neboť způsobuje svědění a vytváření malých šupinek, které nejsou moc estetické. Během zimních měsíců, kdy je vzduch sušší a chladnější, se suchá pokožka může stát problémem pro víc lidí. Lze s tím něco dělat?

Jak na suchou pleť

Magazín Eat This píše, že pomáhá aplikace hydratačního krému na pokožku, používání zvlhčovače v domácnosti a vyhýbání se extrémně horkým koupelím a sprchám. Ale to, co jíme, může také ovlivnit naši pokožku, zejména během chladnějších měsíců.

Základem je pít dostatek vody. Pokud tělo není dostatečně hydratované, může to způsobovat sušší pokožku. Druhým tipem jsou ryby, které se doporučuje jíst každý týden alespoň dvakrát. Zejména tučné ryby, které žily ve studené vodě, obsahují omega-3 mastné kyseliny a další zdraví prospěšné látky. Některé studie naznačují, že kožní bariéra může být ovlivněna právě omega-3 mastnými kyselinami.

Nezapomínejme také na vitamin D, jehož nízké hladiny mohou souviset se stavem hydratace pokožky. Vitamin D najdeme třeba ve vaječném žloutku, lososovi, houbách, které byly vystaveny UV záření, a 100% pomerančovém džusu.

A na závěr jeden tip, čemu je lepší se vyhnout. Občasná sklenka vína nebo piva pravděpodobně nebude mít velký vliv na pokožku. Ale pití příliš velkého množství alkoholu může mít na tělo dehydratační účinky. A tím se zvyšuje riziko suché pokožky.

Zdroje informací:
Eatthis.com: 5 Eating and Drinking Habits That May Lead to Dry Skin
Medicalnewstoday.com: 14 foods to help protect and moisturize dry skin

Nejčtenější články