Close search

Stěhujete se pryč? Poradíme, jak si udržet přátelství na dálku

Pixabay Zdroj: Pixabay

Najít během života skutečného přítele, se nepoštěstí každému, proto je třeba si podobný vztah udržovat. Práce nebo rodina můžou ale jednoho z přátel zavést i na druhý konec světa, dá se i v takovém případě přátelství udržet?

I když jeden z vás musel odjet, nebo se odstěhovat, neznamená, že přátelství je konec. Přesto bude zapotřebí určité plánování a snaha si vůbec společný kontakt udržet. Protože po novém odloučení přijdou změny, na které jste třeba i jako nejlepší přátelé nebyli zvyklí, ani připravení.

Domluvte si systém

Pokud se jedná o stěhování do vedlejšího, vaše plánování komunikace nebude tak náročné. Když se ale stěhujeme do jiné země, která se ještě bude nacházet v jiném časovém pásy, může být problém zvládnout i krátký telefonát. Tahle situace není ničí chybou, jednoduše velké množství povinností a časová pásma vás budou velmi omezovat, ale i to se dá zvládnout. Domluvte si s kamarádem systém komunikace, který bude vyhovovat vám oběma. Sjednejte si vždy dopředu čas a datum, které budou vyhrazeny pouze vám.

Více neznamená lépe

Nesnažte se se svým přítelem zůstat v kontaktu každý den za každou cenu. Důležité jsou informace, které si předáváte a jaké pocity vám společná komunikace přináší. Příliš časté zprávy nebo telefonáty, které vám budou zasahovat do vašich povinností a budou vám způsobovat komplikace, k ničemu dobrému nepřivedou.

Zvolte formu

Žijeme ve světě sociálních sítí, takže si rozhodnete nemusíte pouze volat, nebo psát zprávy. Posílejte si fotografie, gify, nebo například odkazy na zajímavé články. Pravidelnost a systém je sice v udržení dlouhodobého vztahu důležitý, ale pomocí entusiasmu nic nezkazíte.

Důležitá data

Výročí, narozeniny, svátky a všechny podobné dny a data pro vás nyní budou ještě důležitější, než kdy předtím. Poznamenejte si v kalendáři všechna důležitá data a nezapomínejte na ně. Pokud se bude pro vašeho přítele jednat o výjimečný den, můžete ho překvapit pomocí originálního přání, které pošlete klasickou poštou. Bude to neobvyklý způsob pozornosti, který váš kamarád ocení.

Nejčtenější články