Close search

Štáfek popelářem: Herec si vyzkoušel tuto profesi v centru Prahy

Pražské služby Zdroj: Pražské služby

Jakub Štáfek absolvoval poslední směnu u Pražských služeb. Velkým finálem třídílné série, během níž si známý herec vyzkoušel různé činnosti související s odpadovým hospodářstvím, bylo vysypávání košů na jedné z nejvýznamnějších ulic v Praze, Na Příkopě. O Jakubovo zaučení se tentokrát postaral kovaný Moravák Standa, který paradoxně zná naše hlavní město mnohem lépe než kdejaký Pražák. Třešničkou na dortu pak pro seriálového “Laviho” byla neplánovaná projížďka elektrickým Bucherem, o němž prohlásil, že dneska chce sice každý Teslu, ale tím pravým elektrem je pro něj právě tento zametací vůz.

Směna začala ve spodní části Václavského náměstí, kam se Jakub dopravil na našem novém elektrokole značky Kolos. To mimo jiné slouží k tomu, aby naši pracovníci mohli rychleji kontrolovat čistotu ulic a zaplněnost odpadkových košů. Po seznámení s kolegou Standou přišlo na řadu krátké zaškolení a pak už se dvojice přesunula na začátek ulice na Příkopě, kde na ni čekali první odpadkové koše.

Jakubovi přišlo vysypávání košů naprosto přirozené. Přeci jen se jedná o činnost, kterou doma dělá každý z nás. Velice brzy ale pochopil, že u Pražských služeb je tato práce daleko náročnější, a to jak fyzicky, tak i psychicky. Nutno říct, že fyzickou výzvu Jakub s radostí uvítal, neboť ho v listopadu čeká důležitý zápas MMA a směnu tak bral jako součást efektivního tréninku.

Rapujicí popelář

Seriálový “Lavi” v oranžovém mundúru a přítomnost našich kamer samozřejmě přitáhla nemalou pozornost, a tak celou směnu provázela řada zajímavých setkání. Přihlížející nás okamžitě zásobovali svými teoriemi o tom, co s Kubou natáčíme, a musíme řici, že některé byly skutečně pozoruhodné. Asi nejúsměvnější byla teorie jedné skupinky turistů, která v Jakubovi viděli rapovou hvězdu natáčející nový videoklip.

Když se pracovní den začal chýlit ke konci, tak Jakubovu pozornost upoutal u krajnice zaparkovaný Bucher CityCat. Žádné velké rozmýšlení se nekonalo. Kuba okamžitě využil situace, zasedl za volant a na vlastní kůži si vyzkoušel jízdu v tomto elektrickém zametacím stroji, který za svou směnu dokáže sesbírat až 320 kilogramů odpadků. Ačkoliv to bylo původně neplánované, tak z toho nakonec vznikla krásná tečka za Jakubovým “hostováním” v Pražských službách.

NA JAKUBA ŠTÁFKA V ROLI POPELÁŘE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články